přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, V Německu se chystá jednotná identita

V Německu se chystá jednotná identita

Uživatel

Několik velkých německých firem společně připravuje jednotnou identitu pro použití v internetových obchodech a on-line službách. Měla by fungovat podobně jako česká služba mojeID.


Deutsche Bank chystá společně s dalšími firmami (například Daimler, Allianz nebo Axel Springer) jednotnou internetovou identitu, která by sloužila pro použití v internetových obchodech a on-line službách. Uživatelé by tak své osobní údaje vyplnili jen na jednom místě a pak by je využívali napříč různými službami.

Zakladatelé projektu předpokládají, že se připojí další subjekty a že by se služba společné identity mohla spustit v polovině roku 2018. Využití by se pak mohlo rozšířit i na služby veřejné správy, například pro žádosti o výměnu řidičských průkazů.

V Česku už téměř sedm let funguje obdobná služba mojeID, kterou provozuje sdružení CZ.NIC. Aktuálně je v ní registrováno cca 550 tisíc uživatelských účtů a identitu lze použít v mnoha obchodech a službách.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog