přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, „Velký obsah“ přistižen při pirátství

„Velký obsah“ přistižen při pirátství

Firmy Sony, Universal a Fox byly přistiženy při neoprávněném sdílení autorských děl prostřednictvím BitTorrentu.


reklama

Trojice firem řazených k tzv. „velkému obsahu“ (tedy velkým vydavatelům, kteří se snaží o podřízení právní úpravy svým zájmům, na úkor jiných subjektů) byla přistižena při neoprávněném sdílení autorsky chráněných děl. K odhalení vydavatelství Sony Pictures Entertainment, NBC Universal a Fox Entertainment přispěla nová webová služba youhavedownloaded.com, která umožňuje zjišťovat sdílení podle IP adres.

Do podobné situace se může samozřejmě dostat libovolná firma nebo soukromá osoba, protože sdílet může kdokoli, kdo pracuje s počítači skrytými za určitými IP adresami (pokud je to technicky možné). Již dříve přistižená agentura Buma/Stemra odůvodnila svoji situaci tím, že někdo podvrhl její IP adresy. K tomu magazín TorrentFreak dodává, že i kdyby to byla pravda (což je málo pravděpodobné), stejně tak lze podvrhnout i adresy jiných „pirátů“ a kdokoli obviněný ze sdílení se takto může hájit.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016