přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vuvuzela: nesledovatelný anonymní komunikační systém z MIT

Vuvuzela: nesledovatelný anonymní komunikační systém z MIT

Vuvuzela

Vědci z CSAIL MIT vyvinuli řešení pro prakticky nesledovatelnou anonymní komunikaci. První test ale ukázal vysokou latenci.


Anonymní komunikační řešení, jako je například populární Tor, stále umožňují určitou míru sledování – například jak často, kdy a jakým způsobem určitý uživatel komunikuje. Ze získaných údajů lze za určitých okolností odhadnout, kdo s kým kdy komunikoval. Vědci z laboratoře CSAIL na univerzitě MIT ale nyní představili nové řešení Vuvuzela.

Vuvuzela je africký hudební nástroj, který nechvalně proslul během MS ve fotbale v roce 2010. Hromadné troubení diváků na vuvuzely komplikovalo hráčům komunikaci mezi sebou i s rozhodčími.

Je navržené tak, že generováním falešné komunikace prakticky znemožňuje sledovat chování jednotlivých uživatelů. Navíc uživatelé spolu nikdy nekomunikují přímo. První test v cloudu AWS EC2 s milionem simulovaných uživatelů ukázal, že lze přenášet 15 tisíc zpráv za sekundu, latence byla dlouhých 44 sekund. Tvůrci jsou ale optimističtí: „Věříme, že tyto výsledky jsou povzbudivé, protože indikují, že Vuvuzela může škálovat na dostatečně velký počet uživatelů a její latence může být přijatelá pro komunikaci typu e-mail nebo chat.“


Princip fungování Vuvuzely (CSAIL MIT) Princip fungování Vuvuzely (CSAIL MIT)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz