přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vylepšování nástrojů grep a diff

Vylepšování nástrojů grep a diff

Dva vědci vyvíjejí vylepšení klasických nástrojů grep a diff, aby zvládaly složitější data.


Klasické unixové nástroje grep a diff asi není třeba představovat. První slouží k filtraci textových řádků podle regulárních výrazů, druhý porovnává textové soubory a vypisuje rozdíly. Dva vědci z Dartmouth University nyní vyvíjejí jejich rozšířené verze Context-Free Grep a Hierarchical Diff. Finančně je podporují Google a Ministerstvo energetiky USA.

Vylepšení má za cíl umožnit kvalitnější práci se složitými daty. Context-Free Grep pracuje s bezkontextovými gramatikami, které umožňují lépe zpracovat „hlouběji zanořená“ data, než jak je to dosažitelné s omezenějšími gramatikami regulárními (používanými prostřednictvím regulárních výrazů). Hierarchical Diff se zase umožňuje lépe zjišťovat složitější odlišnosti mezi daty, které pro obyčejný „nízkoúrovňový“ diff tváří jako významné, přestože jsou třeba jen drobné.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog