přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vylepšování nástrojů grep a diff

Vylepšování nástrojů grep a diff

Dva vědci vyvíjejí vylepšení klasických nástrojů grep a diff, aby zvládaly složitější data.


reklama

Klasické unixové nástroje grep a diff asi není třeba představovat. První slouží k filtraci textových řádků podle regulárních výrazů, druhý porovnává textové soubory a vypisuje rozdíly. Dva vědci z Dartmouth University nyní vyvíjejí jejich rozšířené verze Context-Free Grep a Hierarchical Diff. Finančně je podporují Google a Ministerstvo energetiky USA.

Vylepšení má za cíl umožnit kvalitnější práci se složitými daty. Context-Free Grep pracuje s bezkontextovými gramatikami, které umožňují lépe zpracovat „hlouběji zanořená“ data, než jak je to dosažitelné s omezenějšími gramatikami regulárními (používanými prostřednictvím regulárních výrazů). Hierarchical Diff se zase umožňuje lépe zjišťovat složitější odlišnosti mezi daty, které pro obyčejný „nízkoúrovňový“ diff tváří jako významné, přestože jsou třeba jen drobné.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016