přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vyšiel nový Slax 9.5.0

Vyšiel nový Slax 9.5.0

slax.png

Slax je populárna minimalistická a modulárna LiveCD/USB distribúcia Linuxu, ktorá má za sebou slušný kus histórie a u nás ju pozná zrejme každý. Pôvodne Slax vznikol na základoch Slackware a teraz je založený na distribúcií Debian.


Tomáš Matějíček oznámil vydanie novej verzie Slax s číslovaním 9.5.0, z ktorej vyplýva, že ide o menší update. Nový Slax prináša ako obvykle všetky „upstream“ vylepšenia z Debian stable a opravy niektorých menších chýb.

Najnovšie je Slax možné zakúpiť predinštalovaný na USB zariadení s AES šifrovaním založeným na hardware. To znamená, že toto zariadenie má univerzálne použitie, pretože o šifrovanie dát sa stará priamo samotné zariadenie bez dodatočného softvéru. Keď je zariadenie odpojené, automaticky sa uzamyká. Ako poznámku Tomáš Matějíček dodáva, že zaplatiť je v prípade záujmu možné iba Bitcoinom, pretože si želá aby PayPal a ďalšie spoločnosti ktoré spravujú kreditné karty čoskoro zanikli.

Nový Slax je dostupný na stiahnutie z oficiálnej stránky v 32bitovej aj 64bitovej verzii ako LiveCD obraz vo formáte ISO.

Nahoru

Odkazy

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, Solus, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station