přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, PHP 7: rychlost, nové operátory, anonymní třídy

PHP 7: rychlost, nové operátory, anonymní třídy

PHP

Nová verze webové technologie PHP přináší výrazně vyšší rychlost, nové operátory, anonymní třídy, větší možnosti typové kontroly, lepší obsluhu chyb a snazší práci se jmennými prostory.


Byla vydána nová verze webové skriptovací technologie PHP. Je označena jako 7, přestože by mělo následovat číslo 6; to se ale přeskakuje, protože šestá verze existovala ve formě experimentu a neprosadila se. Novinek je v sedmé verzi spousta.

K těm nejvýznamnějším patří například nový engine Zend označovaný pracovním názvem PHPNG. Ten je podstatně rychlejší než verze používaná v PHP 5.x. Po stránce jazykové přibyly nové operátory – jedním je „??“ (Null Coalesce; pokud určitá hodnota neexistuje nebo je NULL, vrátí se místo ní jiná hodnota), druhým „<=>“ (třístavový porovnávač hodnot; vrací -1, 0 nebo 1). Nově lze také definovat anonymní třídy, jako to jde například v Javě.

Zajímavými novinkami jsou možnost typové kontroly skalárních typů (dosud to šlo jen pro objektové typy) a deklarovat návratový typ funkce. Fatální chyby jsou nově hlášeny pomocí výjimek typu EngineException, chyby úrovně E_STRICT byly změněny na jiné, vhodnější úrovně (E_DEPRECATED, E_NOTICE a další). Použití více tříd ze stejného jmenného prostoru usnadní skupinový import.

Některé zastaralé věci byly naopak z PHP odebrány. Potkalo to například POSIX-kompatibilní regulární výrazy, rozšíření mysql (dnes se používá mysqli a pdo_mysql), přiřazení konstruktoru referencí, alternativní otevírací tagy nebo operace pro magic quotes.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog