SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Wayland a Weston se oddělují

GFI

Wayland a Weston se oddělují

Wayland

Kompozitorová technologie Wayland a její referenční implementace Weston si půjdou každá svou cestou. Má to zajistit větší flexibilitu.


Dosud to fungovalo tak, že byly kompozitorová technologie Wayland a její referenční implementace Weston vyvíjeny společně, se správou v jednom repozitáři a společným vydáváním nových verzí. To je ale minulostí, jejich cesty se rozdělí. Každý z projektů bude mít samostatný repozitář a nové verze se budou vydávat bez vzájemné vazby.

Cílem je zajistit větší flexibilitu vývoje. Pokud bude potřeba něco přidat do protokolu Wayland, půjde to udělat rychle, včetně vydání nové verze. Nebude nutné čekat na to, až bude implementována podpora ve Westonu a nová verze implementace připravena k vydání.

Nahoru

Příspěvky

Wayland a Weston se oddělují
Petr Ježek 20. 11. 2015, 19:02:17
Odpovědět  Odkaz 
To to trvalo! Pochoptelně je Weston pouze testovací a rozhodně není žádnou distribucí brán jako základní kompozitor pro Wayland. Všechny tři produkční kompozitory pro jednotlivá DE (kwin, clutter, EFL) se tak snadněji vyvíjejí. První ostrá verze bude v Enlightenmentu DR20 co nevidět, Fedora má pouze testovací Rawhide s defaultním nastavení pro Wayland.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

7 důvodů, proč provozovat řešení SAP na SUSE

SusePři provozování systému SAP HANA nebo S/4HANA potřebujete výkonnou a stabilní platformu, které důvěřuje sama společnost SAP. Společnost SUSE poskytuje špičkovou platformu, která je v souladu se strategií společnosti SAP pro Digital Core.

Pokračování ...


SUSE

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »