přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zahraniční investor odkoupil část AVAST Software

Control

Zahraniční investor odkoupil část AVAST Software

Investiční skupina Summit Partners získala menšinový podíl ve společnosti vyvíjející známý antivir.


reklama

Summit Partners do AVAST Software investovali rovných 100 miliónů dolarů (necelé dvě miliardy korun), výše podílu nebyla zveřejněna. AVAST Software založili počátkem devadesátých let Eduard Kučera a Pavel Baudiš. Postupně se společnost vypracovala na pozici jedné z nejúspěšnějších českých IT firem, ne-li úplně nejúspěšnější. Jejich antivir avast! je celosvětově jedním z nejpoužívanějších a chrání před nákazou více než 100 miliónů počítačů.

Avast! je nabízen ve více variantách, přičemž ta základní je pro nekomerční účely zdarma. Kromě samozřejmé verze pro Microsoft Windows si můžete stáhnout i verzi pro Linux (RPM a DEB balíčky). Ta sice není přizpůsobena pro linuxové hrozby (ostatně ani moc není důvod), ale dokáže najít „windowsovské“ nákazy, což se v určitých případech může hodit. V posledních dnech jde už o druhý významný obchod na poli antivirových řešení. Intel koupil McAfee, jednoho z lídrů trhu, za téměř 8 miliard dolarů.

zdroje: Finanční noviny, tisková zpráva

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Roman Bořánek

Student ekonomie a v podstatě běžný uživatel, který na Linux pohlíží trochu jinak, a to hlavně z hlediska uživatelské přívětivosti, marketingu a byznysu. Baví ho Ubuntu, protože jako jedna z mála distribucí tyto oblasti nezanedbává.


  • Distribuce: Ubuntu
  • Grafické prostředí: GNOME

| blog