SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, ZFS for Linux 0.7.0

CADservis

ZFS for Linux 0.7.0

Byla vydána nová verze linuxové implementace souborového systému ZFS.


ZFS je souborový systém vyvinutý firmou Sun Microsystems (nyní Oracle). Původní implementace pro systém Solaris je licencována pod CDDL (nekompatibilní s GNU GPL), proto se pro Linux používá řešení založené na FUSE, kde nekompatibilita s licencí jádra nevadí a současně není nutné reimplementovat existující části kódu nezávislé na platformě (nicméně vývoj nativní podpory už rovněž probíhá).

Nyní vývojáři vydali novou verzi 0.7.0. Obsahuje i řadu nových vlastností a funkcí. Implementace přebírá pool 23 původní implementace a všechny opravy chyb nalezených v této implementaci. Nově například podporuje rozšířené atributy souborů (xattr) a systém lze připojit s podporou ACL. Podstatně se zlepšila robustnost, například při zpracování konfigurace, při práci s vícenásobně připojeným systémem (bind) nebo při zrušení transakce (rollback) v situacích, kdy se používá cache.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog