přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, ZFS for Linux 0.7.0

VariCAD

ZFS for Linux 0.7.0

Byla vydána nová verze linuxové implementace souborového systému ZFS.


ZFS je souborový systém vyvinutý firmou Sun Microsystems (nyní Oracle). Původní implementace pro systém Solaris je licencována pod CDDL (nekompatibilní s GNU GPL), proto se pro Linux používá řešení založené na FUSE, kde nekompatibilita s licencí jádra nevadí a současně není nutné reimplementovat existující části kódu nezávislé na platformě (nicméně vývoj nativní podpory už rovněž probíhá).

Nyní vývojáři vydali novou verzi 0.7.0. Obsahuje i řadu nových vlastností a funkcí. Implementace přebírá pool 23 původní implementace a všechny opravy chyb nalezených v této implementaci. Nově například podporuje rozšířené atributy souborů (xattr) a systém lze připojit s podporou ACL. Podstatně se zlepšila robustnost, například při zpracování konfigurace, při práci s vícenásobně připojeným systémem (bind) nebo při zrušení transakce (rollback) v situacích, kdy se používá cache.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

5 důvodů, proč si pořídit řešení Juniper s Mist AI

JuniperI když jsou kabelové a bezdrátové sítě pro podnikání důležitější než kdykoli dříve a stávají se kritickou infrastrukturou i pro malé podniky, je udržování provozu sítě vzhledem k velkému počtu mobilních zařízení, internetu věcí (IoT) a škále hardwaru, operačních systémů a aktuálně používaných aplikací stále těžší a těžší.

Pokračování ...


Arrow

Public Relations

Úsměv namísto podpisu a robot na místě prodavače

IT Systems 11/2020V novém vydání IT Systems se věnujeme trendům v digitalizaci bankovnictví a finančního sektoru, který je sice vnímán jako velmi konzervativní odvětví, ale ve vztahu k informačním technologiím patří naopak mezi ty nejprogresivnější. Tlak konkurence i nebankovních institucí a požadavky zákazníků totiž nutí celé odvětví, aby přijímalo nejnovější technologie.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

ZWsoft