přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, ZFS for Linux 0.7.0

ZFS for Linux 0.7.0

Byla vydána nová verze linuxové implementace souborového systému ZFS.


ZFS je souborový systém vyvinutý firmou Sun Microsystems (nyní Oracle). Původní implementace pro systém Solaris je licencována pod CDDL (nekompatibilní s GNU GPL), proto se pro Linux používá řešení založené na FUSE, kde nekompatibilita s licencí jádra nevadí a současně není nutné reimplementovat existující části kódu nezávislé na platformě (nicméně vývoj nativní podpory už rovněž probíhá).

Nyní vývojáři vydali novou verzi 0.7.0. Obsahuje i řadu nových vlastností a funkcí. Implementace přebírá pool 23 původní implementace a všechny opravy chyb nalezených v této implementaci. Nově například podporuje rozšířené atributy souborů (xattr) a systém lze připojit s podporou ACL. Podstatně se zlepšila robustnost, například při zpracování konfigurace, při práci s vícenásobně připojeným systémem (bind) nebo při zrušení transakce (rollback) v situacích, kdy se používá cache.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos