přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zvažuje se přidání DRM do formátu JPEG

Zvažuje se přidání DRM do formátu JPEG

DRM

Výbor JPEG zvažuje přidání podpory DRM do obrázků. Důvodem má být nejen ochrana proti neoprávněnému užití, ale i ochrana soukromí. Organizace EFF návrh kritizuje a nabízí jiná řešení.


Výbor organizace Joint Photographic Experts Group zvažuje, že by se obrázkový formát JPEG rozšířil o podporu DRM (Digital Rights Management). Návrh cílí hlavně na sociální sítě, kde se obrázky masově sdílejí – použití DRM by tak chránilo nejen právě autorů a vykonavatelů autorských práv (což je typický důvod využívání DRM například u hudby nebo elektronických knih), ale i soukromí osob, které jsou na snímcích vyobrazeny.

Organizace Electronic Frontier Foundation (EFF) návrh kritizuje. Doporučuje, aby se pro zabezpečení používalo standardizované řešení založené na PKI a nezasahovalo se do samotného obrázkového formátu. Ve své prezentaci ukazuje, proč považuje DRM za špatné řešení (z hlediska technického, právního i standardizačního) a co používat místo něj.

Nahoru

Příspěvky

Zvažuje se přidání DRM do formátu JPEG
Martin 14. 10. 2015, 22:24:11
Odpovědět  Odkaz 
A keď ho nasadia všetci sa naučia používať PrintScreen.
Re: Zvažuje se přidání DRM do formátu JPEG
Marek 15. 10. 2015, 19:23:06
Odpovědět  Odkaz 
Přesně tak. Osobně tyto debilní ochrany nechápu. To samé, např. jako když někdo zablokuje na webu pravé myšítko, atd. Vše jde jednoduše obejít. Je s tím sice trochu práce navíc, ale opravdu nĚkdy záležitost dvou kliknutí :-)

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz