přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zvažuje se přidání DRM do formátu JPEG

Zvažuje se přidání DRM do formátu JPEG

DRM

Výbor JPEG zvažuje přidání podpory DRM do obrázků. Důvodem má být nejen ochrana proti neoprávněnému užití, ale i ochrana soukromí. Organizace EFF návrh kritizuje a nabízí jiná řešení.


Výbor organizace Joint Photographic Experts Group zvažuje, že by se obrázkový formát JPEG rozšířil o podporu DRM (Digital Rights Management). Návrh cílí hlavně na sociální sítě, kde se obrázky masově sdílejí – použití DRM by tak chránilo nejen právě autorů a vykonavatelů autorských práv (což je typický důvod využívání DRM například u hudby nebo elektronických knih), ale i soukromí osob, které jsou na snímcích vyobrazeny.

Organizace Electronic Frontier Foundation (EFF) návrh kritizuje. Doporučuje, aby se pro zabezpečení používalo standardizované řešení založené na PKI a nezasahovalo se do samotného obrázkového formátu. Ve své prezentaci ukazuje, proč považuje DRM za špatné řešení (z hlediska technického, právního i standardizačního) a co používat místo něj.

Nahoru

Příspěvky

Zvažuje se přidání DRM do formátu JPEG
Martin 14. 10. 2015, 22:24:11
Odpovědět  Odkaz 
A keď ho nasadia všetci sa naučia používať PrintScreen.
Re: Zvažuje se přidání DRM do formátu JPEG
Marek 15. 10. 2015, 19:23:06
Odpovědět  Odkaz 
Přesně tak. Osobně tyto debilní ochrany nechápu. To samé, např. jako když někdo zablokuje na webu pravé myšítko, atd. Vše jde jednoduše obejít. Je s tím sice trochu práce navíc, ale opravdu nĚkdy záležitost dvou kliknutí :-)

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

Zabezpečte firemní komunikaci a chraňte citlivé informace vaší společnosti pomocí MailStore

Stále více malých a středních podniků (MSP) přechází na Microsoft 365 v cloudu. Očekávají přitom, že jejich data jsou zde automaticky v bezpečí. Jenže tak tomu není. Přestože cloudové služby nabízejí vysokou úroveň zabezpečení, nejsou data v Microsoft 365 archivována a zálohována automaticky.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »