přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ohlédnutí za DevConf.cz 2016

Ohlédnutí za DevConf.cz 2016

DevConf2016100.png

Na půdě Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického v Brně proběhla ve dnech 5 – 7. února konference DevConf.cz. Jaká byla největší konference ve střední Evropě zaměřená na vývojáře?


Osm proudů přednášek

Přednášky na konferenci probíhaly v angličtině, což se dá vzhledem k mezinárodní účasti pochopit. A byla jich opravdu spousta – současně při započítání workshopů běželo až 8 (!!!) přednášek najednou. Kromě hlavního programu pak mohli návštěvníci hlasovat i o tzv. Lightning talks, což jsou cca pěti- až desetiminutové minipřednášky, které probíhaly vždy večer po skončení programu.

kde se během konference nacházela většina lidí a stánky Budova D, kde se během konference nacházela většina lidí a stánky

Organizace celé konference byla na špičkové úrovni – po celou dobu bylo pro návštěvníky zdarma zajištěno občerstvení, k dispozici byla skvělá káva a když už byl někdo po tom všem unavený, tak mohl využít i chill zónu. Tohle byla jedna z oblastí, kde byl DevConf.cz lepší oproti „konkurenčnímu“ FOSDEMu (každoroční konference konající se v Bruselu s více než 6 000 návštěvníky), kde byla jediná možnost občerstvit se v podobě neustále přeplněné kantýny v jedné z budov.

Káva od Kofi Kofi Káva od Kofi Kofi

A i kvalita přednášek mi přišla na DevConfu vyšší, což mohlo být způsobeno i rozhodnutím organizátorů FOSDEMu o tom, že přednášky budou do programu řazeny podle toho, kdy byly registrovány a nehledělo se na jejich obsah. Na DevConf.cz o zařazení přednášek do programu rozhodovali organizátoři.

Během přestávky mezi přednáškami bylo plno Během přestávky mezi přednáškami bylo plno

Na konferenci bylo během tří dnů 1600 návštěvníků, což je opravdu skvělý výsledek, který tak DevConf.cz činí největší vývojářskou konferencí ve střední Evropě. I přes takto obrovský počet návštěvníků nebyly prostory úplně přeplněné, ale pro další růst akce už na FIT VUT (a vůbec, v celém Brně) moc míst, kde by se konference vešla, není.

Největší aula D105 s kapacitou 300 lidí byla během některých přednášek úplně plná Největší aula D105 s kapacitou 300 lidí byla během některých přednášek úplně plná

Na návštěvníky čekalo ještě jedno příjemné překvapení v podobě party ve Starobrno Brewery Pub. Ta se konala na konci druhého dne konference. Kromě organizátorů, stánkařů a dobrovolníků si mohli vstupenku na akci vzít i běžní návštěvníci (pro které bylo k dispozici 200 vstupenek) a to zcela zdarma. A party byla prostě „boží“, pro hosty bylo připraveno občerstvení, bohatá večeře, dobré pivo a skvělá atmosféra. Během večera nebyl problém (a dělala to tak spousta lidí) k někomu jednoduše přisednout a začít se bavit, člověk tak navázal kontakty se spoustou nových lidí.Já osobně jsem na konferenci strávil většinu času u stánku Fedory, kde si mohli návštěvníci prohlédnout desku Raspberry Pi2 s Fedorou, vzít nějaké nálepky s logem Fedory a nebo se prostě pobavit. Z mého pohledu byl nejvíce zajímavý poslední den konference, který byl věnován Fedoře.

Na konferenci byl i stánek s 3D tiskárnou Na konferenci byl i stánek s 3D tiskárnou

Na konci celé konference pak byla pro návštěvníky připravena soutěž. Zúčastnilo se jí opravdu velké množství lidí a pro výherce byly připraveny zajímavé ceny od šál a triček až po HW v podobě Raspberry Pi a YubiKey. Bylo to zajímavé zpestření a poděkování těm, kteří na konferenci vydrželi až do konce.

DevConf.cz šály DevConf.cz šály

Na serveru LinuxEXPRES vyjdou kromě této reportáže i další tématické články z některých přednášek, které na konferenci proběhly. Záznamy všech přednášek jsou pak k dispozici na YouTube kanálu.

V článku byly použity fotografie Jakuba JelenaJiřího Folty, kterým děkuji za možnost je použít.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

František Zatloukal

František Zatloukal

Mladý open-source nadšenec, vývojář, Fedora Ambassador pro ČR. Aktuálně pracuje jako Associate Software Engineer v Red Hatu a dělá šéfredaktora na mojefedora.cz. Ve volném čase se věnuje sportu.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOME

| blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...