přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Po roce vývoje přichází X.Org Server 1.20

Alvao

Po roce vývoje přichází X.Org Server 1.20

xorg_logo.png

Více než rok a půl probíhal vývoj této nové verze X.Org serveru, který tvoří základ všech desktopových systémů jež stále nepoužívají Wayland.


Nové verze X.Org nepřichází nějak moc často, a proto se stojí za to o každé nové zmínit. Tato nová verze 1.20 posouvá X.Org dále do moderní doby díky podpoře moderních technologií, přesto tu stále stojí Wayland jako jeho nástupce s mnohem aktivnějším vývojem a větším potenciálem do budoucna.

Novinek přináší X.Org Server 1.20 více než dost (to ale vyplývá z dlouhého vývoje). Začneme u moderních trendů a to tedy u zlepšení funkce a podpory VR (virtuální reality) na Linuxu. Dále se zlepšila podpora Xwaylandu pro zařízení užívající grafický ovladač NVIDIA, nová je podpora technologie DRI3 v1.1/1.2, upraveno bylo také několik knihoven a nastavení.

Celkově se dá toto vydání považovat za velké a plné novinek, ale je škoda, že přišlo až teď a nedostalo se tak do nového Ubuntu 18.04 LTS či Fedory 28. O všech důležitých novinkách jsme si řekli, ale pro zájemce je oznámení o vydání, kde je vše popsáno podrobně.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Síť Wi-Fi pro celou domácnost a bez starostí aneb Nejmodernější technologie nemusí být nutně složitá

SynologySynology Mesh Router MR2200ac není jen jeden z dalších systémů Wi-Fi. Jde o první směrovač Wi-Fi s certifikací WPA3. Je čas na lepší síť Wi-Fi a bezpečnější internet.
Zařízení MR2200ac s inteligentní sítí Mesh Wi-Fi a nejlepšími možnostmi rodičovské kontroly v odvětví je navrženo tak, aby zajistilo připojení a bezpečnost pro všechna vaše zařízení i uživatele.

Pokračování ...


Alvao