přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jan Heřman

Jan Heřman

Jmenuji se Jan Heřman, vystudoval jsem ČVUT, strojní fakultu. IT obecně je jeden z mých koníčků, ne profese.


reklama

Byl jsem dlouhodobým uživatelem MS Windows a stále mne něco na nich trápilo, i když fungovaly v pořádku. To trápení bylo spíše věcí toho, že jsem přesně nevěděl, co se v systému děje a neumožňoval jednoduchým způsobem ovlivňovat a zkoumat hardware.

V roce 2005 jsem nainstaloval Debian na notebook jako dualboot s Windows. A od té doby jsem Windows téměř nenabootoval. V současné době již dualboot nemám, je tam pouze Debian Linux. Na desktopu používám jen Linux a Windows pouze pro specializované programy, hlavně CAD/CAM systémy.

Linux byla pro mne výzva, jak se naučit něco "těžšího", ale poté jsem zjistil, že to byla mýlka. Transparentní a stabilní systém s jednoduchou konfigurací je přesně to, co jsem hledal, navíc s dobře použitelnými aplikacemi všeho druhu (kromě CAD). Jsem členem vývoje www.hackndev.com (a články na www.palmlinux.cz), jedná se o portování linuxového jádra na ARM embedded zařízení Palm PDA, v mém případě Palm Zire 72, moje přezdívka je obvykle "z72ka". Jsem také čerstvým majitelem linuxové Nokie 770, kde jsem se pustil do kompletního počeštění systému.

Je příjemné používat jedny a ty samé znalosti na všech možných platformách. Podle mého Linux obecně rozšiřuje obzor, cvičí logické myšlení a nechává prostor pro seberealizaci každého člověka. A stejně jako nikdo není dokonalý, tak ani žádný operační systém není dokonalý, každý si však nakonec najde toho svého a jiného už nechce.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Data článků
JIří Procházka 24. 03. 2016, 11:54:56
Odpovědět  Odkaz 
Dost mi tu chybí data u jednotlivých příspěvků. Nevím nakolik je to pak aktuální.
chybějící data u článků
Jméno Neřeš 29. 03. 2016, 21:35:30
Odpovědět  Odkaz 
Dan Procházka má pravdu, měli byste s tím něco udělat. Datum vydání článku tu opravdu chybí.
Dobrý den
Alicia 2. 06. 2016, 09:53:23
Odpovědět  Odkaz 
Mnohokrát děkuji za nabídku tohoto info, že je to velmi užitečný článek, díky za sdílení s námi
safety vest
OpenMandriva
Petr Herynk 4. 07. 2016, 11:04:07
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den, vadí mi zveřejňování instalací dister OpenMandriva či Mageia v DistroWatch, které pak nejdou nainstalovat. Neslouží to propagaci linuxu. Jedná se zjevně o softwarové nedodělky.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016