přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


Seriál o Elasticsearch: 3. První kroky, ukládání a zobrazení dat

Elasticsearch

V tomto díle se seznámíme s základní funkčností Elasticsearch - vytvoříme index, uložíme první dokumenty a provedeme jejich vyhledání.


 

Programovanie v jazyku C++: Tvorba funkcii (1)

C++

Článok vás uvedie do oblastí tvorby vlastných funkcii. Pochopíte význam a syntax funkcie a dozviete sa o rozdielu medzi parametrom a argumentom.


 

Seriál o Elasticsearch: 2. Instalace Elasticsearch

Elasticsearch

Prvním předpokladem pro práci s Elasticsearch je mít jej stažený a spuštěný. Způsobů, jak Elasticsearch zprovoznit je více a záleží na operačním systému, který používáte. Příklady zde uvedené jsou prováděny v OS X, měly by být shodné i pro Linux.


 

Programovanie v jazyku C++: knižnica string – funkcie substr a pop_back

C++

V záverečnom dieli z minicyklu o knižnice string si povieme o funkciách substr a pop_back.


 

Seriál o Elasticsearch: Úvod

Elasticsearch

V tomto seriálu se budu snažit vysvětlit problematiku fulltextového vyhledávání a postupně jej implementovat pomocí nástroje Elasticsearch . Fulltextové vyhledávání je poměrně komplexní problematika, budu se ji tedy snažit rozdělit na několik samostatných částí a ty postupně projít.


 

Seriál o Elasticsearch: 1. Základní pojmy

Elasticsearch

Než se pustíme do instalace a budování vyhledávání, považuji za důležité se seznámit se základními pojmy a principy, které nás budou celým seriálem provázet. V této kapitole vysvětluji jak pojmy, které souvisí s fulltextovým vyhledáváním, tak také ty, které jsou důležité při práci s nástrojem Elasticsearch.


 

Novinky prichádzajúce s Python 3.7

python.png

V strede júna nás čaká nová verzia programovacieho jazyka Python. Čo nám všetko prinesie? Napr. nový UTF-8 režim, data classes či novú možnosť vyvolania ladenia. 


 

GNOME 3.28: bez ikon na ploše

gnome.png

Nejnovější vydání GNOME má zvláštní kódové označení – Chongqing. Nejedná se ale o nic jiného než místo konání poslední konference GNOME.Asia. Po funkční stránce nepřináší žádné převratné změny, takže největší pozornost na sebe strhlo odstranění možnosti mít na ploše ikony. Nicméně i toto vydání nabízí řadu menších vylepšení, které uživatelům usnadňují a zpříjemňují život. Pojďme se na ně podívat.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz