přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


KIO slaves - vylepšený souborový systém

kde.png

Prostředí KDE nabízí velice silnou technologii pro jednotný přístup k souborům. Jmenuje se KIO a tento článek vás s ní seznámí.


 

Blender: 3D okno, možnosti selekcie, prvý objekt

blender.png

Minule sme sa zoznámili s grafickým prostredím Blenderu a predviedli si, ako si ho možno prispôsobiť. Dúfam teda, že jeho používateľské rozhranie pre vás už nie je takým strašiakom. Dnes si ukážeme, ako sa pracuje v 3D okne, povieme si niečo o možnostiach selekcie a pridáme do scény náš prvý objekt, s ktorým sa aj trochu pohráme.


 

Redakční systém TYPO3

TYPO3 patří mezi nejrozsáhlejší a nejkomplexnější systémy pro správu obsahu postavené na oblíbené kombinaci PHP + MySQL a šířené jako svobodný software. Zatím o něm bohužel nebylo mnoho napsáno a následující řádky mají tedy za úkol to změnit. Kdo by rád věděl, zda se pro něj systém TYPO3 hodí a jak ho zprovoznit, nechť ráčí číst dál.


 

Akcelerovaný desktop - historie a současnost

Akcelerovaný desktop. 3D desktop. Rotující kostka. To jsou pojmy, které zajímají mnoho uživatelů Linuxu. Je to logické, konkurenční OS X nebo Windows Vista s Aero grafické efekty nabízejí také. A běžného uživatele věci jako plánovač nebo podpora mnoha souborových systémů těžko přesvědčí tak jako „úžasné“ grafické efekty. Tento článek je zaměřen na historii a současný stav těchto technologií dostupných na Linuxu.


 

Firefox zleva i zprava

mozilla.png

Kdo by neznal populární webový prohlížeč Firefox. O něm, o jeho vzniku, o jeho schopnostech a myšlenkách bude následující článek. Na jiných stránkách našeho webu najdete články o rozšířeních nebo další praktické informace.


 

Miro: televize zítřka

miro_button.png

Svobodná a otevřená internetová televizní platforma. Takto honosně a odvážně svůj program popisují sami autoři. Změní Miro způsob, jakým přistupujeme k televizi?


 

Začíname s Blenderom

blender.png

Vítam vás pri prvom dieli nového seriálu, venovanému tvorbe trojdimenzionálnej grafiky v modelovacom a animačnom nástroji so slobodnou licenciou – Blenderi. Mojím neskromným prianím je, aby vám boli moje riadky dobrým odrazovým mostíkom pri začiatkoch „čarovania“ s týmto silným a zo začiatku trochu zložitým nástrojom. V dnešnej, úvodnej, časti si naservírujeme trochu povinnej teórie z oblasti 3D mágie a zoznámime sa s používateľským rozhraním Blenderu.


 

LEGO v Linuxu

lego.png

Před několika lety (ještě na Windows) jsem měl, jak říkala babička „LEGO v počítači“. Ono LEGO se skládalo ze tří součástí – databáze součástek LDraw, programu na tvoření modelů MLCad a programu na prohlížení modelů LDView. Dovedete si představit, jak mě potěšilo, že první dvě součásti fungují bezproblémově na mém Ubuntu?


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz