přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Mozilla 09/2007

Mozilla 09/2007

Firefox 2.0.0.7 a 3.0 Alfa 8, nová organizace zastřešující vývoj Thunderbirdu, nové stránky podpory Firefoxu, Flock 0.9.1.2.


Firefox 2.0.0.7 a 3.0 Alfa 8

V průběhu uplynulého měsíce Mozilla Corporation neplánovaně uvolnila Firefox 2.0.0.7. Důvodem vydání byla objevená bezpečnostní chyba v multimediálním přehrávači QuickTime od společnosti Apple, která umožňuje kompromitovat uživatelův počítač skrze výchozí webový prohlížeč v systému. Firefox 2.0.0.7 uvedený problém neopravuje, ale zabraňuje jeho zneužití pomocí Firefoxu.

Krátce nato byla uvolněna osmá alfa verze Firefoxu 3.0. Ta přináší celou řadu novinek jako například novou správu zásuvných modulů ve Správci doplňků, novou správu typů souborů, ochranu proti malwaru či upravený Správce stahování. Novinek je samozřejmě více a jejich rozsáhlé shrnutí přináší server Mozilla Links.

Nová organizace zastřešující vývoj Thunderbirdu

Asi hlavní novinkou uplynulého měsíce je založení nové organizace, která bude do budoucna zastřešovat vývoj a další rozvoj poštovního klientu Mozilla Thunderbird. Nově vzniklá organizace, jejíž název dosud nebyl stanoven, bude dceřinou organizací Mozilla Foundation tj. podobně, jako je nyní Mozilla Corporation, která se bude nadále zaměřovat na Firefox a platformu Mozilla jako celek.

Nově vzniklou organizaci povede David Ascher, který má zkušenosti jako CTO společnosti ActiveState, jako člen Python Foundation a je aktivní též v projektu Mozilla. Vznik organizace byl podpořen částkou 3 milióny dolarů a v případě potřeby mu budou poskytnuty další finance. Rozjezd samotné organizace ještě nějaký čas potrvá. Nejprve bude potřeba sestavit tým lidí, kteří budou zajišťovat její chod a převedou na ní další vývoj Thunderbirdu.

http://www.mozilla-europe.org/

Nové stránky podpory Firefoxu

Stránky podpory Firefoxu dostávají novou podobu. Ta současná je spíše rozcestníkem na různé zdroje, které jsou v rámci různých webů a míst nabízeny. V alfa verzi je nyní jejich nová podoba, která obsahuje bázi znalostí (návody, tipy apod.). Do budoucna je plánováno webové fórum a možnost online chatu. Prozatím jsou nové stránky podpory pouze v angličtině, ale do budoucna je plánována i možnost lokalizace do jiných jazyků.

http://blog.mozilla.com/sumo/2007/09/28/firefox-knowledge-base-alpha/

Uvolněn Flock 0.9.1.2

Webový prohlížeč Flock, který je založen na Firefoxu, byl uvolněn ve verzi 0.9.1. Jedná se o poslední velký upgrade před uvolněním finální verze 1.0. Ta by měla být dostupná již letos na podzim, takže asi nikoho nepřekvapí, že verze 0.9.1 je hlavně kolekcí oprav chyb. Koncem září tuto verzi následovala verze 0.9.1.2, která řeší stejný problém jako výše zmíněný Firefox 2.0.0.7.

http://www.flock.com/release-notes/0.9.1.2

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Pavel Cvrček

Pavel Cvrček

Vývojář ve společnosti SoftEU s.r.o. Pro časopis LinuxEXPRES připravuje sloupek o aplikacích Mozilla.


  • Distribuce: Ubuntu

| blog