přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pošlete obrázek a vyhrajte - vyhodnocení soutěže

Pošlete obrázek a vyhrajte - vyhodnocení soutěže

soutez1.gif

V uplynulých týdnech nám čtenáři posílali obrázky svého Linuxu. Zároveň mohli obrázky známkovat, čehož někteří využili možná až příliš. Výsledné obrázky  vám přinášíme v článku.


Sešlo se celkem 114 obrázků, dva nebyly zařazeny, protože autoři ani po výzvě neposlali do redakce své jméno, což bylo podmínkou účasti. Jeden obrázek, resp. jeho autor, byl diskvalifikován pro porušení pravidel. Věříme, že jsme v jeho testu uspěli a trochu nás mrzí, že jeho poctivá, podrobná a citlivá práce vyjde vniveč a že nevyhraje. Děkujeme mu, pobavili jsme se, ale cenu dostane někdo jiný. Ptáte se kdo? Zajímají vás výsledky? Není to žádný velký otazník... Tady jsou..

Vítězné obrázky

První místo: Peter Habaj

Ubuntu 8.04, Peter Habaj

Ubuntu 8.04, Peter Habaj

Ubuntu 8.04, Peter HabajUbuntu 8.04, Peter Habaj

Druhé místo: Peter Paška

Ubuntu 8.04, Peter PaškaUbuntu 8.04, Peter Paška

Třetí místo: Václav Fišer

Mandriva Linux 2008.1, Václav FišerMandriva Linux 2008.1, Václav Fišer

Připomínáme, že nejlepší obrázky vybírali sami čtenáři, nikoliv redakce. Překvapením pro nás byly vysoké hodnoty, přesně řečeno špatné známky. Průměrná známka je totiž 3,87, i když mnohé obrázky reflektují vkus autora a jsou na pohled atraktivní, neodnesly si od čtenářů příliš dobré ohodnocení.

Výherci byli osloveni, děkujeme všem za účast a věříme, že vás další soutěž zaujme ještě víc.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1.67 | Hodnotilo: 3
 

Příspěvky

Soutěž: Pošlete obrázek a vyhrajte
? 19. 08. 2008, 20:46:59
Odpovědět  Odkaz 
kurwa co to je? To má být hlasování? To si říkáte opravdový linuxový magazín? Tak to je hnus pánové. Takoví packalové co neumí udělat ani normální hlasování a ne tuto parodii by měli táhnout na widle!!!
Jirka Vrba Re:Soutěž: Pošlete obrázek a vyhrajte
baf 19. 08. 2008, 23:37:56
Odpovědět  Odkaz 
milý rozčílený otazníku, nejprve se nauč podepisovat pod svoje výroky.
Nemám vůbec problém s tím, že jsme linuxový magazín, a že hlasovaní není dokonalé.
Re:Re:Soutěž: Pošlete obrázek a vyhrajte
? 20. 08. 2008, 00:24:42
Odpovědět  Odkaz 
No však to jde vidět. Ještě to tady vytrubuj blbečku.
Jirka Vrba Re:Re:Re:Soutěž: Pošlete obrázek a vyhrajte
baf 20. 08. 2008, 11:37:33
Odpovědět  Odkaz 
milý rozčílený otazníku, není na tom nic tak objevného. Je to jen o tom, jestli použiješ restriktivní řešení, které opravdu znemožní vícenásobné hlasování, ale za cenu toho, že někteří uživatelé nebudou mít možnost hlasovat vůbec nebo zda se použije řešení méně restriktivní a při vyhodnocení se data zkontolují.

Nejsou to volby, je to jenom hra a ty se stále neumíš podepsat.
Re:Soutěž: Pošlete obrázek a vyhrajte
cechi 22. 08. 2008, 12:14:17
Odpovědět  Odkaz 
táhni na živě.cz, zamindrákovaná nulo, a neurážej!! jsi myslíš, pubescente, že když jsi "jako" anonymní, že si můžeš dovolovat?
Re:Soutěž: Pošlete obrázek a vyhrajte
wix 13. 09. 2008, 08:40:22
Odpovědět  Odkaz 
presne..lamy!!!!!!!!!
Re:Soutěž: Pošlete obrázek a vyhrajte
wix 13. 09. 2008, 08:46:56
Odpovědět  Odkaz 
ubuntu a mandriva..nic jinyho tu asi neznate..meli by ste si vzit priklad z rootu...mistni clanky jsou fakt docela ubohy..a fakt nechapu jak mohli vyhrat takovyhle desktopy ..dete se vycpat
Re:Re:Soutěž: Pošlete obrázek a vyhrajte
J.Brtník 17. 09. 2008, 07:48:07
Odpovědět  Odkaz 
No protože se hraje o knížku UBUNTU a o knížku MANDRIVA LINUX, tak lze jaksi předpokládat, že jiné distra se toho neúčastní, tedy nevšiml jsem si, že by se soutěžilo o knížku o open SuSe nebo Debianu nebo čehokoli dalšího, kolik jich je...
Tomáš Hanusek Soutěž: Pošlete obrázek a vyhrajte
Tomáš Hanusek 22. 08. 2008, 13:44:33
Odpovědět  Odkaz 
To je nadlidský výkon všechny ohodnotit :-) Sešlo se jich opravdu hodně.
Soutěž: Pošlete obrázek a vyhrajte
J.Brtnik 23. 08. 2008, 10:03:53
Odpovědět  Odkaz 
Také bych řekl, jak odpovídá p.Vrba, že je to jenom taková hra, pro zábavu. ( Ostatně Mandrivu 2008.1 si může za pár korun koupit každý a otázka je, zda to má vůbec nějakou cenu, když 9.10. tu bude Mandriva 2009 ? ) Pak mi to přijde i jako takový zajímavý pokus jak nenápadně vetřít mezi uživatele Mandrivy, Ubuntu. Tedy uživatel Mandrivy vyhraje knížku o Ubuntu a půjde si ho vyzkoušet. Hahaha. A zase bude o jednoho Mandriváka méně. Třeba. To si dělám srandu pochopitelně. Jinak ale tím, že se odehrává v podstatě soutěž mezi jen 2 distribucemi, tedy Mandrivou a Ubuntu. Není to tak zajímavé. Je tu ploch 80 na ABC Linuxu http://www.abclinuxu.cz/desktopy?from=660 jich je 660 !!! A je to pestřejší právě proto, že tam jsou i ostatní, nejen Mandriváci a Ubunťáci. Jinak ač se přiznám, že jeden nápadek jsem mezi zde vystavenými našel a již ho i použil u sebe. Z mého pohledu je to víceméně dost ostudné. Jedna polovina má za tapety postahované neuvěřitelné kýče z internetu a snad nejhnusnější tapety, co se dají vůbec, kde najít. Druhá polovina zase asi patří do clubu Depeche Mode nebo si při pohledu na jejich pozadí člověk připadá jak v uhelném dole, když by vyfotili rakev a dali si ji tam, vypadalo by to stejně. To jsou uživatelé linuxu tací depkaři nebo co ? Absolutně postrádám fotku nějakého pěkného domácího mazlíčka, štěněte, kočky, papouška... Fotky nějakých hezkých bab, nejlépe slečených atd. atd. Fantasmagorie a kýče aobsolutně převládají. Nic hezkého. Vše.
Re:Soutěž: Pošlete obrázek a vyhrajte
Svatik 12. 09. 2008, 18:18:28
Odpovědět  Odkaz 
Obrazek jsem poslal a nevyhral. Byla to jen soutez, nic vic. Kazdy ma jiny vkus - ale nejsou to Widle. Zdravim, a dekuji za soutez.
Soutěž: Pošlete obrázek a vyhrajte
J.Brtník 23. 08. 2008, 12:13:42
Odpovědět  Odkaz 
Ještě jsem zapomněl dodat, že asi třetina to pojala tak, že spíše předvádí výkon svého hardware, než upravenost své plochy. A že 5 obrázků je shodných s obrázky na adrese uvedené v minulém mém příspěvku, ale předpokládám, že dotyční umístili svůj obrázek tam i sem a neporušili tak snad tu jedinou zásadu, kterou to má. Tak důsledný abych kontroloval zda odpovídá shodnost jmen nebo ne, jsem nebyl, na tolik mne to zase netrápí. Jinak ještě k panu otazníku. Ono je v podstatě úplně jedno jestli si tam 100x jedničku naklikáš sám nebo odešleš e-mail 100 kámošům s adresou aby ti ji tam klikli. To první je možná dokonce pracnější a zabere víc času. I když pro server je přínosnější to druhé. Třeba 1 z té pomyslné stovky si sem začne chodit i číst.
Daniel Soutěž: Pošlete obrázek a vyhrajte
Daniel 2. 09. 2008, 13:10:02
Odpovědět  Odkaz 
Může mi někdo vysvětlit jak nějaký desktop může dostat známku 4,6 ??
Pokud je to jako ve škole tak výsledek je propadnutí a takový OS nemůže ani naběhnout.
Nečekám samé 1 ale to jak je to známkováno ... je opravdu ubohé -

Co na to v redakci - zakladatel ankety ???
Vlastimil Ott Re:Soutěž: Pošlete obrázek a vyhrajte
Vlastimil Ott 2. 09. 2008, 13:54:17
Odpovědět  Odkaz 
Jedná se o průměr více známek, které čtenáři udělili. Ve škole se taky počítají průměry... ;-)
Daniel Re:Re:Soutěž: Pošlete obrázek a vyhrajte
orca 2. 09. 2008, 14:28:26
Odpovědět  Odkaz 
Chápu že je to průměr , ale mě pozastavuje že je tak hluboce dole. Pokud někomu vyjde 4,6 tak musel docela dostkrát dostat za 5. ve škole řečeno úplnej propadák.
Spíše mi přijde že někdo ve snaze sám sebe pozvednout tak rozdává za 5 na počkání kdekomu. Chápu i že každej máme jinej vkus .
Soutěž: Pošlete obrázek a vyhrajte
Michal Makovec 3. 09. 2008, 00:44:30
Odpovědět  Odkaz 
Pokud nekdo chce vyhrat, da si tu praci a obesle vsechny sve kamarady, aby mu tu klikali jednicky a petky, tak co... prej a bude ti prano. Vzdyt je to opravdu jen takova hra ;-) Ubuntu aktivne pouzivam, z Mandrivy, resp. z tehdejsi distribuce Mandrake a tricka Mandrake linux jsem jiz odrostl. V pripade vyhry bych knihu tak ci tak nekomu venoval...
"Temna" pozadi mi nevadi, sveho casu jsem mel na plose cerne pozadi se slunecni koronou a jedinou ikonkou pro spusteni terminalu. Nektera pozadi, jakkoliv mohou pusobit kycovite... pokud se konkretnimu uzivateli libi, proc ne. Naopak napriklad takoveto [ http://www.linuxexpres.cz/img_full/mandriva-linux-jaroslav-uher-1 ] pozadi bude pro velkou skupinu uzivatelu neudrzitelne - prilis ostre, oproti tomu kralovska modra [ http://www.linuxexpres.cz/img_full/mandriva-linux-2008-spring-1 ] jiz vyhovuje a nemel bych s ni problem.
Re:Soutěž: Pošlete obrázek a vyhrajte
J.Brtnik 4. 09. 2008, 15:48:55
Odpovědět  Odkaz 
To je totiž perfektní test obyvatelstva. Představme si, že se najde několik těch, co to tričko opravdu chtějí. Takže obešlou kamarády, ty zase kamarády a naklikají dotyčnému snímku x jedniček a konkurenčním snímkům x pětek. Ale protože jich to udělá několik, dopadne to tak, že se potřou navzájem. Takže všichni to ukončí shodně na známce 4,5. A v podstatě, kdo to tam dodá jako poslední a bude mít nejméně negativních kliknutí, má největší šance. Také je pikantní, mkdyž někdo pošle více snímků zcela téhož, tedy jednotlivé plochy, které se liší v podstatě - nula. A přesto v jejich jednotlivém hodnocení je rozdíl třeba 1 stupeň, což je také nesmysl. Takže je to taková sranda, nic méně pár dobrých fotek tam je a měl jsem se na co dívat. Tedy i nějaký ten nápad jsem tam našel.
Re:Soutěž: Pošlete obrázek a vyhrajte
"ten kdo chce vyhrat" 11. 09. 2008, 12:53:24
Odpovědět  Odkaz 
To si čtenář jenom hrál.
Rozhodně neměl zájem vyhrát a nejspíše by se výhry i vzdal.
Práce to rozhodně nebyla ani poctivá ani podrobná ani citlivá, ale spíše vzdělávací.
Pokud se redakce pobavila má radost.
Pošlete obrázek a vyhrajte - vyhodnocení soutěže
J.Brtník 11. 09. 2008, 15:40:59
Odpovědět  Odkaz 
Tak nevím, jak se bavila redakce, předpokládám, že docela dobře. Já se bavil naprosto královsky a výsledkem jsem potěšen dvojnásob, protože přesně vyhráli moje 4 koně, tedy ti které se mi libili nejvíce. Jen pořadí mezi nimi je jiné. Tedy já jsem dával na první Pašku, na druhé Fišera a na 3 a 4 Habaje. Ale fakt se mi tihle 4 líbili.
Re:Pošlete obrázek a vyhrajte - vyhodnocení soutěže
bibri 19. 09. 2008, 01:02:57
Odpovědět  Odkaz 
>Tedy já jsem dával na první Pašku, na druhé Fišera

Ty jsou fakt velmi pekne. Muj kun byl T. Pikalek a P. Janacek - take velmi pekne a dohromady dobre sladene desktopy.
Pošlete obrázek a vyhrajte - vyhodnocení soutěže
J.Brtnik 11. 09. 2008, 15:56:42
Odpovědět  Odkaz 
A Fišer je jeden z těch, jehož nápad jsem použil u sebe. Tedy hodil jsem si podle něj do jiné barvy spodní lištu a udělal si hodiny v barvě bílé. Samotného by mne to nenapadlo, takže tímto mu děkuji za dobrý nápad. Svá pozadí jsem si pak naházel na internet sám, tak, jak, čas a vývoj jde (mimo té jedné s kterou jsem zde též soutěžil) http://web.quick.cz/m.sittova/ kdo se chcete mrknout na nějaké fotky.
Pošlete obrázek a vyhrajte - vyhodnocení soutěže
wix 13. 09. 2008, 15:21:24
Odpovědět  Odkaz 
jste hodnotily wallpapery ne?:)
Pošlete obrázek a vyhrajte - vyhodnocení soutěže
wix 13. 09. 2008, 15:29:44
Odpovědět  Odkaz 
to je fakt trapy je tam nejmin 15 o hodne lepsich..uz radsi zadnou soutez nedelejte.:)
Re:Pošlete obrázek a vyhrajte - vyhodnocení soutěže
J.Brtnik 17. 09. 2008, 07:23:36
Odpovědět  Odkaz 
To mi tedy těch 15 lepších ukaž ! Nejde jen o pěknou tapetu, ale o celkové sladění s ikonkami, lištami atd. Všimni si, jak to májí třeba Fišer a Paška bezvadně, barevně, poladěné. To, že si udělá Cyroň oblé ikonky ( jinak si ho vážím za jeho balíčky RPM, které si také stahuji i za jeho články, co píše na serveru mandrivalinux), to je s prominutím, hnus. Některé nápady mne zajímalo, jak to ti lidé udělali, protože jsem do teď netušil, že to v mandrivě vůbec jde, tak jsem si ty věci vyzkoušel. Ale honem jsem to vracel zpět do původní své podoby. Nebo hodně lidí, tam mělo u KD3 ikonku jako u Nera. Tak takovéhle věci mě mohou akorát nasrat, třeba ten vodní efekt, co tam někde nechutně rozmázával tu kytku atd. atd. Přeplácané, nevkusné. Tak minimálně u 70%. Takže to rozhodně nebylo jenom o tapetě. Ale především to nebylo o tom, když nějaký idiot tam naháže všechny kraviny, co jdou udělat a přeplácá to tak, že je to totální vyblitina typu, dort pejska a kočičky, to mi potom ten, co na to nešáhne a nechá to v implicitní stavu, je milejší. člověk se na to dívá několik hodin denně ne ?

Pro redakci. Proč na tu sbírku, která takto byla vytvořena, není odkaz z hlavní strany ? Mohlo to zůstat, tentokrát už bez soutěže a i se tam přidat ten diskvalifikovaný a ti dva anonymové ať víme o co jsme přišli a může to být celé vystavené a dávat se tam další, jako je to na ABC Linuxu. Přijde mi to zajímavé, rád se podívám, co se s tím dá dělat. A o tom to má být ne ? Tyhle 4 třeba označte, že vyhráli soutěž, ale nechal bych dostupné všechny, plus možnost vkládat další. Už bez hodnocení. Jen jako sbírku a tohle je dobrý základ a je škoda ho vyhodit !
Re:Re:Pošlete obrázek a vyhrajte - vyhodnocení soutěže
J.Brtník 17. 09. 2008, 07:38:19
Odpovědět  Odkaz 
Aha sorry omlouvám se, on tam je, hned nahoře, vlevo...Jak vypadá linux ! Pardón...
Pošlete obrázek a vyhrajte - vyhodnocení soutěže
Lukáš Klika 14. 09. 2008, 13:51:47
Odpovědět  Odkaz 
Vy tu soutěž moc řešíte :) Já osobně jsem se taky zúčastnil s jedním screenshotem, ale ne proto, abych vyhrál, ale abych se zúčastnil. Buď vyhraju a získám něco zadarmo a nebo nevyhraju a o nic nepříjdu. A taky jsem se mohl podívat na screeny ostatních lidí a třeba se nechat inspirovat... podle mě byla tato soutěž určená primárně pro tohle... a půlka lidí tady držkuje, jak špatné bylo hlasování - co se divíte? Vlítne sem padesát pubescentů, kteří chtějí jenom škodit a naschvál dají pěkným kouskům pětku a těm hnusným dají jedničku.. tak to chodí vždycky a všude.
Re:Pošlete obrázek a vyhrajte - vyhodnocení soutěže
J.Brtník 17. 09. 2008, 07:44:06
Odpovědět  Odkaz 
No, to mne také zaujalo ani ne tak ta tapeta ani celková úprava, ale ta horská dráha. Kde to je ?
Pošlete obrázek a vyhrajte - vyhodnocení soutěže
J.Brtník 17. 09. 2008, 08:06:38
Odpovědět  Odkaz 
Ještě taková zajímavost. Daleko přesněji o tom, co koho zaujalo nebo nezaujalo ať v negativním nebo positivním smyslu, než známky 1-5, je podívat se na číslo návštěvnosti, v tomto případě ,,hodnotilo" , z toho je daleko více vidět, co si lidé prohlíželi a co jim přišlo doopravdy zajímavé. Ať už se jim to líbilo nebo ne. Ale, jak se říká, negativní nebo positivní reklama, to nehraje roli, důležité je zaujmout a pamatovat si. A co zaujalo, nějakým svým vybočením, ať tam nebo tam, byla tam nějaká tvořivost, to z těch čísel vidět je a to více, než ze známek 1-5.
Vlastimil Ott Re:Pošlete obrázek a vyhrajte - vyhodnocení soutěže
Vlastimil Ott 17. 09. 2008, 10:42:21
Odpovědět  Odkaz 
... podívat se na číslo návštěvnosti, v tomto případě ,,hodnotilo" , z toho je daleko více vidět, co si lidé prohlíželi a co jim přišlo doopravdy zajímavé.
...

To jsme samozřejmě v potaz brali.
Pošlete obrázek a vyhrajte - vyhodnocení soutěže
M.Podhorský 18. 09. 2008, 15:49:49
Odpovědět  Odkaz 
Opravdu bych chtel videt ten diskvalifikovany screenshot. :-)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

Zabezpečte firemní komunikaci a chraňte citlivé informace vaší společnosti pomocí MailStore

Stále více malých a středních podniků (MSP) přechází na Microsoft 365 v cloudu. Očekávají přitom, že jejich data jsou zde automaticky v bezpečí. Jenže tak tomu není. Přestože cloudové služby nabízejí vysokou úroveň zabezpečení, nejsou data v Microsoft 365 archivována a zálohována automaticky.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »