přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, (C)hrome, co to je za prohlížeč?

(C)hrome, co to je za prohlížeč?

Dopoledne mi volal Vlasta a povídá: "Ty, sleduješ to dneska na internetu?" A já přemýšlel, co tak důležitého mi uniklo...


To důležité mělo být uvedení nového prohlížeče Chrome od společnosti Google. Dopoledne se mi ho nedařilo stáhnout, tak jsem se k tomu vrátil až večer. Pln očekávání jsem si ho nainstaloval na notebook, zatím je k dispozici pouze verze pro Windows. Instalace jednoduchá, na nic se zbytečně neptá. Po instalaci na vás vykoukne prohlížeč, který na první dojem působí jako regál s pečivem pět minut před zavírací dobou. Žádné menu, nabídky. V nastavení pouze minimum možností.


chrome.png

Hlavní okno Chrome

Dojem z prohlížeče vylepšuje jeho rychlost. Zpracování CSS má podle benchmarku rychlejší než Opera 9.5, pomalejší než Safari 3. Pěkně udělaný je vývojářský nástroj (pododný firebugu), který je dostupný na pravém tlačítku pod názvem zkonrolovat prvek.

Prohlížeč ale v současné době nenabízí nic tak převratného, co by ho předurčovalo k rychlému rozšíření. Trh prohlížečů je tvrdý a vůbec to nebude mít lehké se na něm prosadit.

S linuxovou verzí to asi nebude jednoduché, prohlížeč vychází ze Safari:

 Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/525.13 (KHTML, like Gecko) Chrome/0.2.149.27 Safari/525.13

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Jirka Vrba

Jirka Vrba

Někdy v minulém století vystudoval stavební fakultu, kde i posléze působil a oblíbil si UNIX. Dále se několit let živil jako programátor, posléze vedoucí vývoje webových aplikací a dnes scrum master v Seznam a.s.


  • Distribuce: Ubuntu, Centos, OpenWRT
  • Grafické prostředí: GNOME KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...