přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Digitální televize se blíží

Digitální televize se blíží

Je dokonce blíž než si myslíme ..


No, popravdě jsem si chtěl vyzkoušet jak moc horké to je s tou digitální televizí... Protože mám digitální/analogový tv-tuner, tak jsem se připojil na nějakou venkovní anténu (předtím jsem zkoušel i vnitřní) a jal se testovat. Nejdřív jsem zkoušel něco jako

scan /usr/share/dvb/dvb-t/cz-Praha

a podobné soubory obsahující přednastavené "vysílací frekvence", ale výsledek byl nulový. Tak jsem hledal nějaký nástroj, který se porozhlédne po okolí zda náhodou něco nezachytí sám. Odpovědí je w_scan (http://wirbel.htpc-forum.de/w_scan/index_en.html), který se umí sám porozhlédnout po okolí.

Instalace

Stáhnout si ho můžete na této stránce (hledejte Download w_scan úplně dole). Dál je třeba program zkompilovat a jistě nebude na škodu si ho také nainstalovat. V mém případě to včetně rozbalení souboru vypadalo nějak takto:

tar xvjf w_scan-20091118.tar.bz2
cd w_scan-20091118/
./configure
make
sudo make install

Hledání signálu

w_scan -c CZ

Pak to chvíli pracuje (asi 5 min?) a hledá signál...

Výsledek

Nic mi to nenašlo, tak to s tou digitalizací (tady v Hradci Králové) tak horké nebude, ale radši jsem si tu napsal postup pro příště. ;-)

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linuxPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...