přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google, Android a LuFa

Google, Android a LuFa

Aneb Google kam se podíváš


Vyhledávač Google jsem si oblíbil pro jeho schopnosti při hledání snad čehokoliv. Stačí zadat pár slov a Google vám to najde a pokud to nenajde, pak to zřejmě neexistuje... Je to výborný vyhledávač, vyhledávač, který se stále zlepšuje. Není ovšem žádnou novinkou, že má firma Google vysoké ambice i na jiných místech ..

Android na HTC Wizard

Nedávno si můj kamarád LuFa posteskl, škoda že není Android také na HTC Wizard (to samé jako Qtek 9100, MDA Vario a další). Kdysi jsme zkoušeli projekt LinWizard, který si klade za cíl portování Linuxu na zmiňované zařízení. No, ale člověk se nevzdává a tak jsem si říkal proč ne, proč by neměl jít na tomto MDA Android? Trochu jsem zahledal a v souvislosti se zmiňovaným LinWizardem narazil na projekt Wing Linux, možná ho někteří znáte.

Nejsem takový megahacker jako LuFa a tak jsem nakonec Androida díky Wing Linux vyzkoušel až po něm, ale přesto to je zajímavá zkušenost. Pokud ho chcete zkusit také, pak si ze stránek projektu stáhněte potřebný archiv a nainstalujte 2 balíčky (.cab pro Windows Mobile). Po spuštění zavaděče se mobil restartuje a naběhne Android. Zvuk a wifi zatím nefunguje. Jak takový náběh vypadá se můžete podívat zde. (Pro všímavé, autorem videa je sám velký hacker LuFa a když budete dávat pozor, dozvíte se za odměnu jeho PIN. ;-) )

Google po třetí

Nevím co na té Kachně po sečuánsku LuFa vlastně vidí, ale když jsme se vraceli z oběda, který široké veřejnosti předkládáme jako "Linuxový čtvrtek" nebo úterý, středu, prostě podle toho kdy máme čas se sejít, tak se mi chtěl pochlubit s novou aplikací ve svém Androidu. Jak se jmenuje jsem zapomněl, ale zmínku o ní najdete také třeba zde. V praxi to fungovalo tak, že vyfotil dominantu náměstí (kostel) a nechal to prohledat Googlem. Ten nám pak za odměnu ukázal jak se to jmenuje a kde se nacházíme.. Celé to přitom trvalo několik vteřin.

Po pravdě to je další úžasná funkce, s kterou přišel Google. Z druhé strany pohledu mě ale docela vyděsila. Nejen že si můžete nechat vyhledat obličeje z fotek nebo z jiného soudku třeba svoji přibližnou polohu z GSM mobilního telefonu (nebo to bere i z Wifi AP?), ale i něco vyfotit a "hodit to do Googlu". Nejen v souvislosti s tím mě Google začíná v poslední době spíš děsit. :-)

Věnováno LuFa jako vánoční dárek

Blog Lukáše Faltýnka

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linuxPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...