přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, I ti, kdo pomáhají, někdy sami potřebují pomoc – v tomto případě velmi urgentní!

I ti, kdo pomáhají, někdy sami potřebují pomoc – v tomto případě velmi urgentní!

Tuto zprávu nám do redakce zaslal Pavel Borecki, uvádíme v původním znění.


Znáte či slyšeli jste někdy o projektu Helios? Cílem tohoto projektu (mimochodem velmi úspěšně naplňovaným) je zpřístupňovat informační technologie i těm studentům, kteří by jinak vinou toho, že pocházejí z nízkopříjmových vrstev obyvatelstva, k nim přístup neměli a byli tak znevýhodněni pro studium i budoucí uplatnění na trhu práce a v moderní, informační společnosti vůbec.

A proto dobrovolníci repasují vyřazené počítače, vdechují jim nový život instalací svobodného a open-source softwaru a následně distribuují potřebným, které též školí v jeho používání.

Zakladatel tohoto projektu, Ken Starks (mimochodem, tento projekt není jediným jeho počinem v popularizaci svobodného a open-source softwaru), žel nyní svádí nerovný boj s rakovinou – a prohrává… Ozařování žel nezničilo rakovinné buňky v lymfatické uzlině, odkud se nádor opět začíná šířit do jeho těla. Jedinou nadějí je včasně provedené chirurgické odstranění této tkáně – pravděpodobnost úspěšnosti takového zásahu je velmi vysoká – 80 %. Bohužel se snižuje každým dalším dnem, kdy se rakovina může dále šířit. Operaci má tedy smyslu provést do max. třech týdnů – poté je již (nikoli poklidné) úmrtí nevyhnutelné.

Jak asi tušíte, náklady na tento zákrok jsou astronomické v poměru k příjmům někoho, kdo svůj čas a energii věnuje nezištné pomoci druhým. A i když se zdá, že se podaří sehnat operatéra, který zákrok provede zdarma („pro bono“), pronájem operačního sálu s pomocným personálem i tak vyžaduje celých 50 000 USD. Kenovi přátelé a jeho rodina proto uspořádali sbírku pro shromáždění prostředků, potřebných pro záchranu života tohoto člověka velkých zásluh a ještě větší skromnosti.

Mimochodem, co byste řekli, že je Kenovou starostí těchto, již nemnoha zbývajících dnů? Řekli byste odpočinek a rekapitulování prožitého? Kdepak, je to příprava a distribuce počítačů…

Pomozte prosím, třeba už jen šířením tohoto sdělení – díky!

Nahoru

Odkazy

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...