přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, I ti, kdo pomáhají, někdy sami potřebují pomoc – v tomto případě velmi urgentní!

I ti, kdo pomáhají, někdy sami potřebují pomoc – v tomto případě velmi urgentní!

Tuto zprávu nám do redakce zaslal Pavel Borecki, uvádíme v původním znění.


Znáte či slyšeli jste někdy o projektu Helios? Cílem tohoto projektu (mimochodem velmi úspěšně naplňovaným) je zpřístupňovat informační technologie i těm studentům, kteří by jinak vinou toho, že pocházejí z nízkopříjmových vrstev obyvatelstva, k nim přístup neměli a byli tak znevýhodněni pro studium i budoucí uplatnění na trhu práce a v moderní, informační společnosti vůbec.

A proto dobrovolníci repasují vyřazené počítače, vdechují jim nový život instalací svobodného a open-source softwaru a následně distribuují potřebným, které též školí v jeho používání.

Zakladatel tohoto projektu, Ken Starks (mimochodem, tento projekt není jediným jeho počinem v popularizaci svobodného a open-source softwaru), žel nyní svádí nerovný boj s rakovinou – a prohrává… Ozařování žel nezničilo rakovinné buňky v lymfatické uzlině, odkud se nádor opět začíná šířit do jeho těla. Jedinou nadějí je včasně provedené chirurgické odstranění této tkáně – pravděpodobnost úspěšnosti takového zásahu je velmi vysoká – 80 %. Bohužel se snižuje každým dalším dnem, kdy se rakovina může dále šířit. Operaci má tedy smyslu provést do max. třech týdnů – poté je již (nikoli poklidné) úmrtí nevyhnutelné.

Jak asi tušíte, náklady na tento zákrok jsou astronomické v poměru k příjmům někoho, kdo svůj čas a energii věnuje nezištné pomoci druhým. A i když se zdá, že se podaří sehnat operatéra, který zákrok provede zdarma („pro bono“), pronájem operačního sálu s pomocným personálem i tak vyžaduje celých 50 000 USD. Kenovi přátelé a jeho rodina proto uspořádali sbírku pro shromáždění prostředků, potřebných pro záchranu života tohoto člověka velkých zásluh a ještě větší skromnosti.

Mimochodem, co byste řekli, že je Kenovou starostí těchto, již nemnoha zbývajících dnů? Řekli byste odpočinek a rekapitulování prožitého? Kdepak, je to příprava a distribuce počítačů…

Pomozte prosím, třeba už jen šířením tohoto sdělení – díky!

Nahoru

Odkazy

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS