přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Livestation - televize pro váš desktop

Konference Cloud computing v praxi

Livestation - televize pro váš desktop

Livestation je služba, která vám poskytne přístup k několika tisícům televizních kanálů prostřednictvím jednoho přehrávače.


reklama

Přehrávač Livestation je dostupný ve verzi pro Windows, Apple i pro Linux. Nejedná se o opensource aplikaci, ale instalace na běžné distribuce je jednoduchá. Stačí si stáhnout zkopilovanou verzi pro linux, povolit spuštění souboru:

chmod +x ./Livestation-[version].run

a soubor spustit:

./Livestation-[version].run

následuje potvrzení licence, potvrzení cesty a potvrzení vytvoření linku. Instalaci jsem otestoval na Ubuntu 8.10 a na PCLinuxOS 2007. V obou případech bez problému.

Po spuštění aplikace je třeba se zaregistrovat nebo přihlásit, pokud už účet na livestation.com máte. A nyní už bez problémů můžete sledovat některý z dostupných kanálů. Základní sada partnerských kanálů je dostupná ve vyšší kvalitě, ostatní negarantují ani kvalitu ani dostupnost.

Hlavní oknoHlavní okno

 

Přehled kanálů je dostupný v přehledu kanálů livestation. Mezi zajimavé vlastnosti patří možnost přímo z webu přidat kanál do oblíbených kanálů v aplikaci (sledování televize vyžaduje přihlášení).

Kvalita obrazu zvuku neni nijak zázračná, ale pro sledování např. zpravodajství je úplně dostatečná.

Nahoru

Odkazy

Top články z OpenOffice.cz

Jirka Vrba

Jirka Vrba

Někdy v minulém století vystudoval stavební fakultu, kde i posléze působil a oblíbil si UNIX. Dále se několit let živil jako programátor, posléze vedoucí vývoje webových aplikací a dnes scrum master v Seznam a.s.


  • Distribuce: Ubuntu, Centos, OpenWRT
  • Grafické prostředí: GNOME KDE

| proč linux | blog