přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, LogMeIn aneb Vzdálená plocha přes web

POINT.X (2018-19)

LogMeIn aneb Vzdálená plocha přes web

Zdá se vám nadpis trochu scestný? Omyl, dámy a pánové. Opravdu existuje možnost připojení ke vzdálené ploše přes webové rozhraní a v základní verzi "BASIC" zcela zdarma. Postup je jednoduchý.


reklama

1.

1.jpgNa adrese http://www.logmein.com si vytvoříte vlastní konto (pokud jej již nemáte).

2.

2.jpgDo svého konta na výše zmiňované adrese se přihlásíte. Otevře se před vámi seznam vašich připojených počítačů. Šedé jsou nepřipojené počítače, aktivní PC jsou podbarveny jako WWW odkazy.

3.

Napravo cca uprostřed stránky je odkaz "Add computer". Přes tento odkaz si do svého účtu můžete přidat další PC. Po odklepnutí "Add computer" se objeví WWW stránka, která vám ihned nabídne instalaci klienta komunikujícího přes daný WEB Account. Tento klient je napsaný v jazyce Java. Instalace je rychlá a jednoduchá. V jejím průběhu budete vyzváni pouze k zadání přístupového hesla do PC (pokud není systém Windows zabezpečen heslem) a jména PC, pod kterým bude v systému evidován. V případě, že do systému Windows přistupujete přes heslo, již heslo při instalaci nezadáváte.

4.

3.jpgPo nainstalování klienta (cca. 3 min.) stiskněte dole odkaz pro dokončení. Od této chvíle je pod vaším účtem daný počítač přiřazen - pod jménem, které jste zadali. Jednotlivé počítače můžete třídit do skupin dle vašeho výběru. Samozřejmě vlastní skupiny taktéž můžete vytvářet.

Co dodat? I když někdo může namítat, že to není bezpečné, dovolím si tvrdit, že zabezpečení je na dosti vysoké úrovni. Proč si to myslím? WEB account funguje na zabezpečeném serveru (HTTPS), je pod jménem a heslem a při vstupu do vzdáleného PC jste vyzváni k zadání hesla (pokud jste byli nuceni heslo při instalaci zadat) nebo jména a hesla do systému Windows (v případě, že systém PC je zabezpečeno jménem a heslem).

5.

4.jpgPo přihlášení se před vámi objeví webová stránka s nabídkou možností pro daný počítač.

6.

5.pngOdťukněte odkaz "Remote Control" a před vámi se otevře pracovní plocha vzdáleného PC s lištou nabídek. Hlavní z nich budou asi Full screen a stisk [Ctrl-Alt-Del].6.png

Takto můžete ovládat PC na dálku třeba z internetové kavárny. Nároky na PC? Zkoušel jsem takto ovládat notebook v Olomouci připojeného přes Ufona "Fofr Internet" ze svého notebooku v Ústí nad Labem taktéž připojeného přes Ufona "Fofr Internet". Ovládat PC můžete z MS Windows, MacOS i Linuxu. Podmínkou je pouze mít nainstalovaný Java Runtime. Bohužel klient pro správu počítače je pouze pro MS Windows a MacOS :-( Na Linux jsem nic takového nenašel. Snad časem bude i tato varianta.

Nahoru

Odkazy

Příspěvky

bezpeci
Kamil Páral 17. 07. 2008, 14:26:10
Odpovědět  Odkaz 
Nakolik věříte, že k vašemu loginu a heslu k počítači nemá přístup i daná webová stránka? Konkrétní technickou implementaci jsem neviděl, ale považuji to za velmi pravděpodobné. Nechápu, jak může někdo *dobrovolně* svěřit heslo od svého počítače cizí webové stránce.

A když už jsme u toho, proč nepoužít Remote Desktop (Windows), VNC (Windows, Linux), NX server (Linux), nebo cokoliv jiného a připojit se přímo, než místo toho používat nedůvěryhodného prostředníka?

Jediné, o co se možná ten prostředník postará, je vypuštěná potřeba přesměrovat si port na svém routeru.
Re:bezpeci
Šimon Tóth 17. 07. 2008, 20:37:25
Odpovědět  Odkaz 
Protoze jsou vsechny uvedene prostupy zcela nevhodne pro pocitace, ktere nejsou volne dostupne na internetu (coz je tak 1000x vetsi bezpecnosti riziko, nez jediny pristup pres duveryhodny web).
Re:Re:bezpeci
Kamil Páral 20. 07. 2008, 20:03:37
Odpovědět  Odkaz 
A proč by měl být důvěryhodný?

Jinak, některé VNC umí šifrování, RDP je taky šifrované (jak kvalitně nevím), NX jede přes ssh.

A není problém si třeba RDP proroutovat přes SSH, i když to už je dost složité.

Když není veřejná adresa, tak to není úplně easy, to je pravda.
LogMeIn aneb Vzdálená plocha přes web
Petr 17. 07. 2008, 22:03:17
Odpovědět  Odkaz 
Já mám dojem, že LogMeIn je schopen obejít například Proxy server bez zásahu do sítě, což u těch ostatních řešení asi tak jednoduché nebude.

Co se bezpečnosti mých hesel týče bych ale LogMeIn nějak přehnaně nedůvěřoval.
LogMeIn aneb Vzdálená plocha přes web
Renek 18. 07. 2008, 08:21:03
Odpovědět  Odkaz 
Zdravim vsechny.

100% ochrana PC neexistuje. Jedine byt offline ;-) Ano LogmeIn umi obchazet proxy bez zasahu na server. To je duvod, proc jsem jej pouzil u lidi, ktere potrebuji mit dostupne a proc se zde o tom zminuji. VNC, Remote Desktop a jine jsou bezesporu bezva veci. Bohuzel je treba mit nejakou VPN nebo pristup pres proxy, aby bylo mozne se k nim dostat. Klasicky pres NET se k nim neda napojit. Pokud pouzijete VPN, take to neni zcela bezpecne. Leda, ze pouzijete VPN s autentifikaci pres vas specificky PGP klic. Samozrejme LogmeIn bych do banky nedal ;-)

Heslo se v LogmeIn nezapisuje. Je potreba jej zadat, aby se uzivatel (spravce) vzdalene autentifikoval. Autentifikace probiha pres danou aplikaci v PC. To znamena, ze kdyz uzivatel heslo zmeni, jste "nahrani".

Pri pripojeni se na PC u uzivatele objevi tabulka, ze se k nemu napojujete. Navic, pokud hybe mysi nebo provadi jine ukony, automaticky vas blokuje. Nebo danou aplikaci muze vypnout.

Zda je server LogmeIn spolehlivy ci dokonce dana spolecnost si netroufnu odhadovat. Neni to o firmach, ale vzdy o lidech v nich. Pravdou je, ze od dane spolecnosti hraci pouzivaji VPN HAMACHI a to je svym zpusobem take "dira" do jejich PC a od stejne spolecnosti ;-)

Jak jsem jiz zminoval, 100% ochrana online PC neexistuje. Vzdy bude nejake riziko. Dulezite je to riziko zminimalizovat. Proto take PC ve statni sprave obsahujici utajovane informace nesmeji byt pripojene do Internetu.


Rene
LogMeIn aneb Vzdálená plocha přes web
Jindra Šaur 11. 11. 2008, 10:35:44
Odpovědět  Odkaz 
Já to pro domácí uživatele řeším vlastním pptp serverem u sebe (na Debianu nainstalovaný a nakonfigurovaný za 5 minut) + VNC. Přes proxy a firewally to pravda neprojde, ale v sítích, které spravuji, mám VPNky a do ostatních se nenabourávám :-)
Je to pravda trochu o práci a ne jenom naklikání na webu LogMeIn, ale zase je to plně v mých rukou a nemusím se bát uložení, nebo monitorování hesla....
To jenom tak nápad pro ty co nechtějí riskovat, že se někde něco monitoruje, znáte to - to, že jsem paranoidní neznamená, že po mně nejdou :-)))
LogMeIn aneb Vzdálená plocha přes web
sandra 22. 11. 2008, 01:21:45
Odpovědět  Odkaz 
dotaz: lze přes to vidět i co se na počítači dělá? Např. když si píšu na icq, uvidím to na jiném počítači jako přes tu vzdálenou plochu?
Re:LogMeIn aneb Vzdálená plocha přes web
Rene 11. 12. 2008, 14:34:05
Odpovědět  Odkaz 
Zdravim, nevsiml jsem si dotazu prominte. Ano je videt. dokonce kdyz se nekdo napojuje na dalku, vyskoci okenko s upozorneni kdo se pripojuje a jeste navic kdyz budete na danem PC pohybovat mysi, tak vzdaleneho cloveka blokujete a on nemuze pracovat.

R.
Re:Re:LogMeIn aneb Vzdálená plocha přes web
Martin 15. 12. 2009, 19:55:00
Odpovědět  Odkaz 
To není tak úplně pravda - v nastavení LogMeIn pro konkrétní PC se dá nastavit, čí ovládání je prioritní (zda lokálního uživatele, nebo toho vzdáleného..). Jinak také používám na vzdálenou správu PC - máme neveřejnou IP a tohle byl nejjednodušší způsob :-)
LogMeIn aneb Vzdálená plocha přes web
alpak 21. 11. 2010, 21:03:49
Odpovědět  Odkaz 
LogMeIn je velmi dobrý produkt.

Jak zde již někdo zmiňoval není to o firmě, ale o lidech. Takové jsou základní poučky ve školeních počítačové, ale i obecné bezpečnosti.

Já sám používám kombinaci těchto produktů.

- někde kombinaci, VPN, SSH, HTTPtunel a VNC

- někde právě LogMeIn Pro 2 (ovšem jen v demo verzi), ale třeba obsluha je u tohoto produktu komfortní, grafy, statistiky, přístupy (žádný klient u počítače ze kterého to ovládám, přístup skrze webový prohlížeč, a jede mi to za NATem, Firewallem a na neveřejných IP adresách)

- no a na radu kamaráda jsem začal ještě používat TeamViewer, který je taky velmi příjemný na ovládání

ale zmíním zde jednu neseriózní a velmi nekalou praktiku firmy LogMeIn, Inc, více si přečtěte na adrese
http://community.logmein.com/t5/Labs-Betas-and-Tech-Previews/DOTN-BUY-LOGMEIN-PRO-EVER/td-p/3489

podle reakcí a rad toto beru opravdu jako velmi neseriózní jednání této firmy, tak si opravdu rozmyslete, zda si tento produkt předplatit a nebo ne

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

René Baran

René Baran

René Baran (*1972) vystudoval pedagogickou fakultu JCU v Českých Budějovicích obor Výpočetní technika a informatika. Ve volném čase se věnuje sportu, četbě, hudbě, programování a fotografování.


  • Distribuce: Desktop: Linux Mint MATE, Server: CentOS / Debian
  • Grafické prostředí: MATE

| proč linux | blog