přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pár střípků

Pár střípků

Aneb na co jsem tento týden narazil ..


Nastavení výchozího prohlížeče/editoru v Midnight Commanderu

Pokud nechcete používat výchozí editor/prohlížeč, který je přímo součástí Midnight Commanderu, můžete si nastavit svůj vlastní. V nabídce Nastavení - Konfigurace jsou možnosti použít interní editor resp. použít interní prohlížeč, pokud je odškrtnete použije se výchozí editor/prohlížeč vašeho systému.

nastaveni_mc.png

A které to jsou ty výchozí? V Debianu to je sensible-editor. Globální změnu výchozího editoru provedete zadáním

update-alternatives --config editor

s právy uživatele root.

Virtualizace pomocí XENu

S virtualizací jsem teprve na začátku a tak jak jsem začal, tak jsem skončil. Ne každý procesor podporuje virtualizaci a tak ani koupě nového CPU vám to nezaručí (speciálně si dejte pozor např. na Intel Core 2 Duo E7400, které může/nemusí potřebné instrukce obsahovat). To, zda váš procesor podporuje tuto virtualizaci se snadno dozvíte zadáním

cat /proc/cpuinfo | grep vmx

Pokud je výstupem tohoto příkazu nějaký text, pak je podpora virtualizace ve vašem procesoru obsažena. Pamatujte také na to, že virtualizaci musí podporovat nejen procesor, ale i základní deska.

Výkyvy proudu

To souvisí s mou oblíbenou hrou na zamrzající switche a přístupové body Wifi. Zdroje (adaptéry) těchto zařízení pustí leccos a tak je výsledkem nahodilé vytuhnutí těchto zařízení snadno spravitelné jejich restartem (vypnout/zapnout jednoduše vytáhnutím ze zástrčky). Chtě-nechtě (chca-nechca) musím to začít nějak řešit. Jistým řešením by byla koupě záložních zdrojů (UPS) ovšem to je také vcelku nákladné. Zatím to zkouším řešit pomocí klasických přepěťových ochran (lepších prodlužek s touto ochranou), které zároveň více či méně korigují i podpětí, které zřejmě problém způsobuje. A co na to vy, máte nějaký tip? ;-)

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linuxPublic Relations

Trendy ve vývoji softwaru pro řízení skladů

skladU nás v E LINKX se věnujeme vývoji moderních a inovativních řešení pro řízení skladů WMS. Sledujeme trendy, které se objevují na trhu, a snažíme se s pomocí testů přinášet tato řešení našim zákazníkům. V současnosti vidíme hned několik příležitostí, které postupně implementujeme. Pojďme se na ně společně podívat.

Pokračování ...Public Relations

Okta – bezpečná platforma pro Identity Management a Automation

skladS přechodem do cloudu řeší v současné době firmy požadavky na bezpečný vzdálený přístup svých zaměstnanců, partnerů i zákazníků k firemním datům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Tagy