přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pár střípků

Pár střípků

Aneb na co jsem tento týden narazil ..


Nastavení výchozího prohlížeče/editoru v Midnight Commanderu

Pokud nechcete používat výchozí editor/prohlížeč, který je přímo součástí Midnight Commanderu, můžete si nastavit svůj vlastní. V nabídce Nastavení - Konfigurace jsou možnosti použít interní editor resp. použít interní prohlížeč, pokud je odškrtnete použije se výchozí editor/prohlížeč vašeho systému.

nastaveni_mc.png

A které to jsou ty výchozí? V Debianu to je sensible-editor. Globální změnu výchozího editoru provedete zadáním

update-alternatives --config editor

s právy uživatele root.

Virtualizace pomocí XENu

S virtualizací jsem teprve na začátku a tak jak jsem začal, tak jsem skončil. Ne každý procesor podporuje virtualizaci a tak ani koupě nového CPU vám to nezaručí (speciálně si dejte pozor např. na Intel Core 2 Duo E7400, které může/nemusí potřebné instrukce obsahovat). To, zda váš procesor podporuje tuto virtualizaci se snadno dozvíte zadáním

cat /proc/cpuinfo | grep vmx

Pokud je výstupem tohoto příkazu nějaký text, pak je podpora virtualizace ve vašem procesoru obsažena. Pamatujte také na to, že virtualizaci musí podporovat nejen procesor, ale i základní deska.

Výkyvy proudu

To souvisí s mou oblíbenou hrou na zamrzající switche a přístupové body Wifi. Zdroje (adaptéry) těchto zařízení pustí leccos a tak je výsledkem nahodilé vytuhnutí těchto zařízení snadno spravitelné jejich restartem (vypnout/zapnout jednoduše vytáhnutím ze zástrčky). Chtě-nechtě (chca-nechca) musím to začít nějak řešit. Jistým řešením by byla koupě záložních zdrojů (UPS) ovšem to je také vcelku nákladné. Zatím to zkouším řešit pomocí klasických přepěťových ochran (lepších prodlužek s touto ochranou), které zároveň více či méně korigují i podpětí, které zřejmě problém způsobuje. A co na to vy, máte nějaký tip? ;-)

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Martin Šín

Martin Šín

Martin Šín (*1980) vystudoval pedagogickou fakultu a nyní pracuje jako učitel matematiky a výpočetní techniky na střední škole. Ve volném čase překládá a také hraje hry (ani jedno mu příliš nejde). V práci se snaží prosazovat open-source programy.


  • Distribuce: Debian

| proč linuxPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...


Tagy