přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, PClinux.cz - počítače s Linuxem

Control

PClinux.cz - počítače s Linuxem

Připravil jsem pro linuxové uživatele stránky, které by jim měly pomoci při výběru toho pravého dodavatele linuxového počítače.


reklama

V prosinci jsem pracoval na stránkách PCLinux.cz, od začátku ledna jsou v neveřejném provozu. Za tu dobu jsem získal zpětnou vazbu, stránky zlepšil a rozšířil.

O čem tyto stránky vůbec jsou? Asi každý člověk, který se zajímá o Linux mi dá za pravdu, že koupit dnes kvalitní počítač s předinstalovaným Linuxem není žádná hračka. Mnoho prodejců počítačů instaluje na počítače Linux jen kvůli snížení ceny. Už je nezajímá, jak si s ním poradí zákazník. Většinou se spíše předpokládá, že si tam zákazník nainstaluje stejně pirátskou verzi Windows. Proto se můžeme setkat s počítači, které zákazník získá s prakticky nepoužitelnou linuxovou distribucí nebo které jsou bez systému s přiloženým instalačním CD. Pro zákazníka, který má o Linux opravdu zájem, je to velký podraz. Proto vznikly tyto stránky. Mají za úkol poskytnout uživateli seznam prověřených prodejců počítačů, kteří nabízejí solidní linuxové počítače, prodejců, kteří neprodávají počítače s Linuxem jen kvůli tomu, že tím sníží cenu počítače o několik tisíc, ale kvůli tomu, že věří, že Linux může být pro jejich zákazníky užitečný systém.

Stránky obsahují také fórum, kde si mohou uživatelé vyměnovat zkušenosti s jednotlivými prodejci. To by mělo ještě více zájemcům o linuxový počítač usnadnit výběr toho pravého dodavatele.

Doufám, že tyto stránky pomůžou nejednomu uživateli při výběru počítače a zaplní mezeru na českém linuxovém internetu, protože ucelené informace tohoto typu jsem nikde dosud nenašel.

PCLinux.cz bude i nadále procházet vývojem. Mám v plánu pár zajímavých vylepšení a taky jsem otevřený jakémukoliv návrhu na vylepšení. Velmi rád také uvítám tipy na nové prodejce do seznamu.

Nahoru

Příspěvky

PClinux.cz - počítače s Linuxem
dave 7. 02. 2008, 17:23:28
Odpovědět  Odkaz 
Paráda, smekám.
PClinux.cz - počítače s Linuxem
Martin Tůma 7. 02. 2008, 23:06:23
Odpovědět  Odkaz 
Držím palce. PCLinuxOS mám nainstalovaný poté co vyšel v Chipu a je to můj první Linux který jsem si troufl nainstalovat k Windows. Bohužel nemám přímý přístup na Internet ale i tak si mě získal. A třebaže jsem Linuxový začátečník tak u mě vyhrává na plné čáře.
Co se týká tipů na vylepšení, možná by nebyla špatná nějaká PDF příručka pro začátečníky a hlavně rady co se týkají instalace programů,tiskáren,skenerů a her co nejsou v základní instalaci. A jak to případně udělat pokud není možnost připojení k Internetu. Také jak si zazálohovat nastavení systému a přenést to na případnou novou instalaci bez nutnosti nastavovat zase každou položku.
Jiří Eischmann Re:PClinux.cz - počítače s Linuxem
Jiří Eischmann 7. 02. 2008, 23:13:06
Odpovědět  Odkaz 
PCLinux.cz má s PCLinuxOS je podobný název domény, jinak jde o úplně jiný projekt, viz. článek :-)
Zkuste se podívat na www.pclinuxos.cz - tam už vzniká wiki a ve fóru jsou ochotní lidi. Navíc PCLinuxOS je hodně podobný Mandrivě, ke které dělá výbornou dokumentaci Ivan Bíbr, na internetu je ke stažení zdarma v PDF a v knihkupectví ji naleznete jako knihu.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Jiří Eischmann

Jiří Eischmann

(*1984) studoval na VŠE a Memorial University of Newfoundland. Je členem GNOME Foundation. Podílel se na knihách o Mandriva Linuxu a Ubuntu a momentálně pracuje ve společnosti Red Hat jako manažer zodpovědný za vývoj desktopových aplikací a je Fedora ambasadorem pro ČR. Ve volném čase se věnuje sportu a cestování.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOME

| proč linux | blog