přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Používejte Jabber!

POINT.X (2018-19)

Používejte Jabber!

jabber.png

ICQ jsem začal používat až s příchodem prvních betaverzí Mirandy. Nebyl jsem ochoten nahrávat do počítače program plný reklam, vždy, když vyšla nová verze programu ICQ, tak jsem jej ihned odinstaloval.


reklama

Myšlenka decentralizované IM sítě mi připadala jako výborný nápad už když jsem se dozvěděl o tom, že Jabber vzniká. Vždyť podobně funguje třeba e-mail, denní chleba mnohých z nás. Okamžitě jsem jej začal používat. Situaci jsem měl snažší, protože jsem se už tehdy pohyboval v komunitě kolem Linuxu, kde Jabber získal velmi rychle na popularitě. Ani jsem své kamarády nemusel přesvědčovat - a ty co nechtěli na ICQ dopoustit mohu vždy kontaktovat přes transport.

Dnes Jabber proniká i k lidem, kteří vlastně netuší, že Jabber používají. Firmy jako Google nebo Apple Jabber využívají ve svých produktech. Časté výpadky sítě ICQ jen nahrává těm firmám, které se rozhodly pro otevřený a snadno rozšiřitelný protokol založený na XML. Jabber je středem zájmu velkých firem, které si samy implementují vlastní intranetové messaging sítě v rámci svých organizací.

Jabber je předurčen tomu, aby ovládnul celý internet. Uživatelé ICQ už brzy budou muset řešit problém, jak kontaktovat kamaráda, který má "tu podivnou adresu".

Nahoru

Příspěvky

Spokojenost s Jabberem
10. 04. 2006, 14:17:40
Odpovědět  Odkaz 
Slova výše mi nezbývá než potvrdit. Jabber používám téměř dva roky a jsem velmi spokojen. Přes transporty mám řešeno ICQ,AIM,MSN,RSS ... . A vše až na velmi řídké výpadky chodí k mé naprosté spokojenosti.Doufám, že k běžnému používání za čas přibude i přenos hlasu.
Re: Spokojenost s Jabberem
10. 04. 2006, 15:08:59
Odpovědět  Odkaz 
mam podobne pozitivne skusenosti s jabberom
byvaly zamestnavatel ho dokonca pouzival na internu komunikaciu
developeri okolo PSI uz slubuju voice komunikaciu, verim, ze tento rok to daju dokopy
ako pise autor, icq je hnus, preplacana vyfintena hlupost :(
Re: Spokojenost s Jabberem
11. 04. 2006, 10:45:42
Odpovědět  Odkaz 
Uživatelé ICQ v posledních dnech zaznamenali obrovské množství výpadků... :-) Co dodat
Re: Spokojenost s Jabberem
11. 04. 2006, 11:35:03
Odpovědět  Odkaz 
Ze se s takovym vypadlym uzivatelem ICQ nedomluvim ani pres ICQ transport :-(.
Re: Spokojenost s Jabberem
13. 04. 2006, 00:25:20
Odpovědět  Odkaz 
No, s trochou štěstí ICQ pojede ještě pár hodin, během kterých stihnete poslat všem ICQ kontaktům odkaz na http://www.jabber.cz/wiki/ (nebo nějaký jiný návod) ;-)
Re: Spokojenost s Jabberem
13. 04. 2006, 14:06:09
Odpovědět  Odkaz 
mozno ze pouzivam nejaku inu verziu ICQ nez vy lebo ta moja ide dobre a bez vypadkov. Miranda je o nicom. Vo win je najlepsi original ICQ a v linuxxe Licq a existuje aj verziu pre konzolu. No najlepsi je Gaim ktory pouzivam v Xfce 4.3, radsej dam prednost open source programom ale ked ICQ je tak dobry ..... Co sa tyka existuje est Gadu Gadu ktoreho port je aj pre BeOS a funguje naozaj aj tam super a je total free......

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Zapletal

Lukáš Zapletal

Senior Software Engineer @ Red Hat


  • Distribuce: Fedora

| blog