přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Red Hat na univerzitách - 2011/12

Dell - Precision

Red Hat na univerzitách - 2011/12

Jaké kurzy Red Hat tento semestr nabízí na vysokých školách?


Letos je první školní rok, kdy organizuju kurzy Red Hatu na vysokých školách. Vypsali jsme hned několik kurzů a zájem byl jako vždy velký. Většina byla obsazená během několika hodin, poslednímu to trvalo jen několik dní. Takový zájem mezi studenty je opravdu obdivuhodný vzhledem k tomu, že se jedná o zcela dobrovolné předměty, které jsou vyučovány mimo studijní programy a studenti za ně nedostávají kredity. Celkově nám na škole běží tento semestr tyto kurzy:

  • Python kurz na FIT VUT
  • Ruby kurz na FIT VUT
  • Python kurz na FI MUNI
  • Ruby kurz na FI MUNI (jako jediný běží v režii školy a je součástí kreditového systému, v rámci kurzu však přednášíme a podílíme se na jeho obsahu)
  • Integrace s JBoss na FIT VUT


Celkově je v těchto kurzech přihlášených něco kolem 100. Největší zájem byl na FITu, kde byly oba kurzy zaplněny během chvilky. Např. u Python kurzu každý semestr zájem několikanásobně překračuje kapacitu (loni to bylo čtyřnásobně). Tato čísla by měla být také pošťouchnutím pro vysoké školy. O dané jazyky je zájem mezi zaměstnavateli, proto je učíme, a studenti to také vědí, proto je o ně zájem i mezi němi. Akorát školy si to jaksi neuvědomují a tak holt musíme tak trochu suplovat jejich práci. Jelikož to ale na mnoha školách funguje tak, že o nových kurzech rozhoduje komise složená z garantů stávajících předmětů, pro které by to znamenalo větší konkurenci a méně peněz pro jejich kurzy, nemůžeme se nízké flexibilitě škol divit a pružná reakce na požadavky pracovního trhu tak i nadále zůstává líbivým volebním heslem děkanů a rektorů.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Jiří Eischmann

Jiří Eischmann

(*1984) studoval na VŠE a Memorial University of Newfoundland. Je členem GNOME Foundation. Podílel se na knihách o Mandriva Linuxu a Ubuntu a momentálně pracuje ve společnosti Red Hat jako manažer zodpovědný za vývoj desktopových aplikací a je Fedora ambasadorem pro ČR. Ve volném čase se věnuje sportu a cestování.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOME

| proč linux | blogPublic Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


IBM POWER

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Dell - Precision

Tagy