přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Tagování článků

Control

Tagování článků

Jak správně pojmenovat věci kolem nás? Je lepší spoléhat na odborníky, kteří to udělají za nás a nebo je lepší nechat komunitu dávat věcem svá jména?


reklama

Za nedlouho budete mít možnost se zapojit do pojmenování článků tohoto webu. A k čemu je to dobré? Káždý z nás má svůj pohled na věci kolem sebe a tato různost i podobnost je obohacující. Dává nám možnost vidět stejnou věc i v jiném kontextu než ji máme zafixovanou.

Tagování obsahu komunitou, tak jako je třeba na hudebním serveru last.fm, ukázalo mnoho nečekaných souvislostí mezi interprety. I já jsem se tak nakonec dostal k hudbě, kterou bych jinak asi nenašel.

Tagování vám na našem serveru nabídne možnost vkládání uživatelských tagů a automatické vyhledání podobného obsahu. Podobnost bude záviset právě na vás.

Zapojíte se? 

Nahoru

Příspěvky

Tomáš Hanusek Tagování článků
Tomáš Hanusek 20. 09. 2007, 16:19:33
Odpovědět  Odkaz 
Jasně. Hlavně abych svým názorem opravoval ty nesmyslné od jiných :-)
Tomáš Hanusek Tagování článků
Tomáš Hanusek 20. 09. 2007, 16:55:22
Odpovědět  Odkaz 
Prosím, nepovažujte mě za xenofoba nebo nacionalistu, ale tagujte prosím jen v češtině, jinak se z toho zblázníme, resp. to nebude mít ten výsledek. Tím myslím nepoužívat slang, slovenštinu, latinu... A sledujte našeptávání (dříve zadané tagy), ať nejsou stejná slova v jiných pádech atp.

U těď miluju funkci pro podobné články :-)
Jirka Vrba Tagování článků
baf 20. 09. 2007, 17:43:37
Odpovědět  Odkaz 
Ahoj Tomáši,

já bych se toho nebál. Spíše záleží na poměru kolik uživatelů taguje smysluplně a kolik jich vytváří šum. Je to něco jako poměr signal/noise.

J.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Jirka Vrba

Jirka Vrba

Někdy v minulém století vystudoval stavební fakultu, kde i posléze působil a oblíbil si UNIX. Dále se několit let živil jako programátor, posléze vedoucí vývoje webových aplikací a dnes scrum master v Seznam a.s.


  • Distribuce: Ubuntu, Centos, OpenWRT
  • Grafické prostředí: GNOME KDE

| proč linux | blog