přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Volby do FESCo

Control

Volby do FESCo

Volby do FESCo znamenají jedinečnou příležitost, jak ovlivnit podobu Fedory.


reklama

Vyšla Fedora 15 a to znamená jediné: volí se 5 členů do Fedora Engineering Steering Commitee. Tento orgán rozhoduje o zásadních technických otázkách a velkou měrou se tak podílí na směrování a podobě Fedory. Brněnská pobočka už ve FESCo zástupce má – Marcelu Mašláňovou, které se tento půlrok volby netýkají. Máme však dalšího kandidáta – Tomáše Mráze (t8m), který by mohl řady českých zástupců rozšířit. Brněnská pobočka Red Hatu má velký vliv na podobu Fedory tím, že má velký počet vývojářů, kteří na ní pracují. Pokud však chcete, aby měla brněnská pobočka a česká komunita Fedory i větší zastoupení v nejvyšších orgánech Fedory, pošlete Tomášovi hlas, stačí k tomu mít FAS účet.

Můžete se zúčastnit také voleb do Fedora Board, které probíhají souběžně s vobalmi do FESCo. Tam máme taky zástupce – Jardu Řezníka, toho se však tento půlrok volby také netýkají.

Nahoru

Příspěvky

Miroslav Hrončok Volby do FESCo
Miro Hrončok 6. 06. 2011, 14:43:43
Odpovědět  Odkaz 
Ahoj, nerozumím moc tomu, jak se stát členem skupiny. Je to vůbec žádoucí, pokud se nepodílím na vývoji, ale jsem pouze uživatel? Účet mám už roky, ale "You are not in a FAS group that can vote in this election, more information can be found at the bottom of this page." a tam je "Any non-CLA Group". Díky za radu.
Re:Volby do FESCo
Jaroslav Reznik 6. 06. 2011, 16:09:58
Odpovědět  Odkaz 
Tak volby do FESCa jsou spise technicke povahy, takze je trebas byt clenem nejakeho dalsiho devel teamu - napr. packager, ruzne gity/svn atd. Naopak Board ma jen cla_done (Signed CLA Group).
Jiří Eischmann Re:Volby do FESCo
Jiří Eischmann 6. 06. 2011, 16:31:04
Odpovědět  Odkaz 
U toho FESCa je to, jak říká Jarda, ale pokud tam je podmínka "any non-CLA Group", tak tam patří i netechnické skupiny jako marketing, ambasadoři, překladatelé atd., takže se dá říct, že tam můžou hlasovat všichni contributors, nicméně pro běžné uživatele to není.
Miroslav Hrončok Re:Re:Volby do FESCo
Miro Hrončok 6. 06. 2011, 17:04:07
Odpovědět  Odkaz 
Díky, to z tvého blogpostu dle mého nevyplynulo.
Jiří Eischmann Re:Re:Re:Volby do FESCo
Jiří Eischmann 6. 06. 2011, 18:25:00
Odpovědět  Odkaz 
Já jsem taky netušil, že tam ta podmínka je.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Jiří Eischmann

Jiří Eischmann

(*1984) studoval na VŠE a Memorial University of Newfoundland. Je členem GNOME Foundation. Podílel se na knihách o Mandriva Linuxu a Ubuntu a momentálně pracuje ve společnosti Red Hat jako manažer zodpovědný za vývoj desktopových aplikací a je Fedora ambasadorem pro ČR. Ve volném čase se věnuje sportu a cestování.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOME

| proč linux | blog