přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Prohlížeč Uzbl: Na web s kocourem

uzbl.png

Uzbl lze nazvat jakýmsi přechodem mezi grafickými a textovými prohlížeči. Zobrazuje sice webové stránky graficky, ovládá se ale téměř výhradně z klávesnice. To jej právě dělá zajímavým pro ty, kteří mají rádi příkazovou řádku a myš do ruky berou skutečně jen ve výjimečných případech.


 

Nebezpečí proprietárních komunikačních sítí

jabberbulb.jpg

S rozmachem Internetu vzniká řada nových způsobů komunikace a s tím spojené poskytované komunikační služby. Stejně, jako můžeme členit software na svobodný (otevřený) a proprietární (uzavřený), lze takto členit i internetové komunikační služby. Podobně jako u softwaru, uživatelé příliš nezajímá, je-li služba svobodná či proprietární. Uživatele zajímá většinou výhradně cena či popularita. V některých oblastech díky tomu začínají dominovat proprietární služby a vytváří celou řadu reálných či potenciálních problémů. Ale co je vlastně proprietární komunikační služba?


 

Tisková zpráva: Digitálně podepsané PDF – JSignPdf 1.0.0

jsignpdf.png

Byla vydána hlavní verze volně šiřitelného programu JSignPdf určeného k digitálnímu podepisování PDF dokumentů. Novinkami v této verzi jsou výběr umístění viditelného podpisu v náhledu PDF, kontrola zneplatnění certifikátu (CRL) a výběr hašovacího algoritmu použitého v podpisu.


 

Calibre aneb knihovník v elektronické knihovně

calibre.png

Při práci s elektronickými knihami je samozřejmě možné vystačit s prostředky operačního systému a s jednoduchým prohlížečem. Za mnohem komfortnější ovšem považuji použití specializovaného programu. Jakého? Dle mého mínění je (nejen) v Linuxu současnou nejlepší volbou správce elektronických knih Calibre.


 

Správa linuxového serveru: Praktické rady pro zabezpečení (nejen) SSH IV

debain_notext.png

V tomto díle proberu aktivní zabezpečení SSH na úrovni firewallu s využitím modulu recent a nástroj scponly.


 

Reportáž z Libre Graphics Meeting 2010: Predobedňajšie prednášky

lgm.png

Minulý mesiac v Bruseli prebehol už piaty ročník konferencie svobodnej grafiky, Libre Graphics Meeting. Počas štyroch dní prebehlo viac ako 50 prednášok, boli predstavené nové verzie známych projektov (napríklad vývojová verzia Scribusu) ako aj projekty takmer neznáme (počuli ste už o NodeBoxe?) a mnoho ďalšieho.


 

Firemní aplikace Zoho CRM

zoho.gif

Přichází čas na ryze firemní aplikace Zoho. První z nich je Zoho CRM, se kterou lze pohodlně spravovat vše okolo vztahů se zákazníky.


 

Google přechází na Linux a Mac, Ubuntu připravuje verzi pro tablety

dvatydny.gif

Google se loučí s Windows, přechází na Linux a Mac OS, Dell: Linux je bezpečnější než Windows, Canonical připravuje verzi Ubuntu pro tablety, Nejlepším českým open source projektem je FreeRapid Downloader, Distribucí roku je opět Ubuntu, Chromoting: Chrome OS možná dokáže spustit běžné desktopové aplikace, Vleklý soudní spor je u konce, Novell má právo na značku Unix, Malta: Státní instituce budou preferovat open source, Opera 10.50 pro Linux nebude.


 

Analýza: Proč nepoužívám Windows

windows.png

Vůbec jsem neměl v úmyslu Windows opustit a přejít na GNU/Linux, spíše jsem předpokládal, že se na GNU/Linux podívám, naučím se jeho základy a pak jej zase smažu. Jenomže GNU/Linux mne nadchl. Trávil jsem v něm stále více času, poznával jsem jej čím dál více do hloubky a porovnával s Windows. Za půl roku střídavého užívání obou systémů jsem nakonec úspěšně přešel na GNU/Linux. Proč jsem opustil Windows? Důvody následují.


 

Výběr květnových článků z portálu OpenOffice.cz

ooo.png

Oživte své dokumenty pomocí clipartů – poradíme vám, kde je hledat, Noty ve vektorovém editoru Draw z OpenOffice.org, Rozšírenie pre vkladanie a ukotvenie obrázkov, Adam Rambousek: Český lokalizační tým nutně potřebuje spolupracovníky, Tipy: Jak změnit legendu grafu nebo vytisknout dokument jako knihu, Gymnázium Jevíčko používá OpenOffice.org, Střední škola používá OpenOffice.org – Obchodní akademie, ulice Hovorčovická v Praze, Rozšíření: Zahrajte si v Calcu sudoku, Nadpisy kapitol v záhlaví dokumentu.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz