přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Blog

Blog

Blog na našem portálu není určen zájemcům o blogování - nejedná se o veřejnou službu. Jedná se způsob, jakým redakce a autoři komunikují se čtenáři, případně je informují o dění kolem portálu. V zápiscích ovšem najdete hlavně množství zajímavých postřehů, které se třeba nedostaly do článků, nebo z nich článek teprve vznikne.


Svůj prostor ovšem může získat každý, kdo je spolupracovníkem redakce, proto zde blogují autoři a lidé spojení s LinuxEXPRESem. Píší obvykle na téma týkající se počítačů a programů, protože zájmem redakce je udržet odbornou kvalitu příspěvků. Což se daří, protože mnohé zápisky patří mezi suverénně nejčtennější příspěvky na celém webu.

Za obsah blogů a kvalitu informací zodpovídají jejich autoři, nikoliv redakce nebo provozovatel portálu. Příspěvky v blogu nejsou honorovány, obvykle neprocházejí jazykovou, odbornou či jinou korekturou, slouží jako místo pro diskuzi.Mandriva 2007 beta 2

Po dvou týdnech od bety 1 byla uvolněna další beta verze distribuce Mandriva. Vývojový tým snížil téměř měsíční zpoždění alfa verze na pouhých pět dní. Do vydání oficiální francouzské verze chybí jeden měsíc.


 

Sony Mylo

Mylo je prý zkratka, která znamená My Live Online. A za ní se skrývá wifi komunikátor, mp3 a video přehrávač, skype telefon a kdoví co ještě jiného. Společnost Sony tuto novinku postavila na linuxu a na platformě Qtopia.


 

Nové rubriky již v září

Připravujeme pro vás nové rubriky "Kancelář" a "Jak na to". V rubrice "Kancelář" se budeme věnovat běžným praktickým úkonům převážně v OpenOffice.org a rubrika "Jak na to" bude krok za krokem za pomoci obrázků popisovat více či méně běžné činnosti, které lidé u počítače vykonávají.


 

Freespire 1.0

První verze free distribuce sponzorované společností Linspire je na světě.


 

Ubuntu Christian Edition

Když se smíchá distribuce Ubuntu s nejlepšími open source projekty pro křesťany, dostaneme Ubuntu Christian Edition. Třeba si časem získá podobnou pozici jako Edubuntu.


 

Linux Business Campus Nürnberg

V bavorském hlavním městě Norimberku bylo otevřeno inovační centrum pro podporu open source Linux Business Campus Nürnberg . Firmy zde naleznou optimální podmínky pro vývoj open-source softwaru. LBCN jim nabízí infrastrukturu a možnost spolupráce s vysokými školami a univerzitami.


 

Gutenprint 5.0.0

Vyšla nová verze projektu, který byl donedávna známý pod jménem GIMP-Print. Jedná se o soubor tiskových filtrů, které lze použít nejen jako plugin v GIMPu, ale samozřejmě také v tiskovém systému CUPS. Podporuje více než 700 modelů tiskáren.


 

Wordpress 2.0.4

Dnes byla uvolněna další verze oblíbeného redakčního systému Wordpress . Jedná se převážně o opravu bezpečnostních chyb a bugů, upgrade je doporučován všem uživatelům.


 

Ubuntu plánuje textový konfigurátor

Vývojáři Ubuntu představili myšlenku textového nástroje, který v Ubuntu dosud chybí. S jeho pomocí by mělo být možné konfigurovat systém přes SSH, neboť to je často jediný možný přístup na PC.


 

Mandriva 2007 beta 1

S mírným zpožděním byla dnes uvolněna první beta verze distribuce Mandriva 2007. ISO obraz lze stáhnout na ftp://mandrake.mirrors.pair.com .


 


Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »