přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Business

Business

Linux se hodí také pro vaši firmu - a dokonce i do velkého businessu. Vyhledáváme příklady úspěšného nasazení, přinášíme vám návody a tipy pro technologická řešení, která byste mohli používat ve svém podnikání či zaměstnání. Zajímají nás odborné programy a hlavně zajímavá místa, kde se používají.


Podrobněji: Jak se používá open source na úřadech a ve školství

Kolektivní správa autorských práv: Historie a počátky regulace

dolary.jpg

Když se řekne „kolektivní správa autorských práv“, málokomu je hned jasné, o co jde. Ovšem pokud se hovoří o „autorských poplatcích“, „poplatcích za hudbu“, „desátcích“ nebo případně i „výpalném“, je situace už podstatně jasnější a s někým dokonce začnou (často oprávněně) cloumat emoce. Přečtěte si první díl seriálu.


 

Legalizace softwaru, BSA a open source

pirat.png

Co znamená legální používání softwaru? Co je považováno za porušení autorských práv a jaké jsou jeho nejčastější formy? Jaké mohou být jeho následky? Jak se proti němu bránit? A v neposlední řadě, co je to ta často zmiňovaná BSA, čím se zabývá a jaké má pravomoci?


 

Česká digitální knihovna a open-source systém Kramerius

knihy.png

Kramerius představuje jednu z komponent komplexní a poměrně unikátní open-source softwarové infrastruktury, která je v České republice využívána při práci na digitalizaci, archivaci a zpřístupňování knihovních fondů. Jedná se o jeden z mála příkladů implementace rozsáhlého a oborově důležitého open-source softwarového řešení, které je financováno ze státního rozpočtu.


 

Jak čelit hospodářské krizi: Islandská cesta k open source

island.png

Zoufalá ekonomická situace na Islandu přinutila tamní politickou reprezentaci k tomu, aby se dívala dál než za jedno volební období a kromě škrtů s okamžitým efektem rozjela i projekty, které uleví státní kase v dlouhodobém horizontu. Jedním z těchto projektů byl i pozitivní přístup státu k open-source softwaru.


 

Zavedení open-source elektronické spisové služby v archivech Akademie věd ČR

avcr.png

Koncem roku 2009 se MÚA AV ČR a KAV ČR přiklonily k řešení prostřednictvím open-source aplikace elektronické spisové služby. Ústavům bylo dáno na výběr, zda chtějí používat tuto open-source aplikaci, nebo zvolí vlastní řešení. Až na jednu výjimku přistoupila všechna pracoviště na open-source řešení. Daniela Brádlerová a Vlasta Mádlová


 

Kerio staví své produkty na open source: „Jinak to nejde.“

kerio.png

Open source figuruje ve všem, co Kerio dělá, už od úplných začátků. Co k tomu vedlo? Jinak to ani nejde, k většině softwaru totiž neexistuje alternativa.


 

CollectiveAccess: open-source správce muzejních sbírek

collectiveaccess.png

Muzea, archivy a podobné instituce potřebují nástroje (katalogizační software), který jim pomůže udržet pořádek ve sbírkách. V první řadě je to nutné pro vlastní fungování organizace, určité povinnosti ale stanovuje v této oblasti i právní řád. Každopádně je důležité, aby prostředky využívané ke katalogizaci a správě sbírek splňovaly požadavky na ně kladené, a to jak z hlediska vlastního uchovávání informací v požadované formě, tak z pohledu uživatelského.


 

Devět let Linuxu na přerovské základní škole

prerov.png

Základní školu Přerov, U Tenisu 4, navštěvuje více než 570 žáků. V ŠVP přerovské základní školy nalezneme mj.: „Žáci a učitelé pracují s počítači, na nichž je instalován svobodný operační systém se svobodnými aplikacemi. Je to způsob, jak zabezpečit nediskriminační přístup žáků k výpočetní technice.“


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz