přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

konference Datová centra pro business

Články

reklama

K dispozi je také archiv článků dělený podle let a měsíců.

EU pripravuje reformu zákona o autorských právach

fsfe_logo.png

Günther Oettinger pred tým, ako opustil svoj post európskeho komisára pre digitálnu ekonómiu a spoločnosť, navrhol reformu copyrightu na zjednotenom digiálnom trhu EU. Tento návrh reformy vzbudil okamžite odpor vo FOSS komunite, ale nie len v nej.


 

JavaScript mezi programátory vede, Kotlin získává na popularitě

JetBrains Developer Ecosystem Survey 2018

Průzkum s názvem Developer Ecosystem Survey 2018, kterého se zúčastnilo šest tisíc vývojářů z celého světa, včetně ČR, zkoumal jaké jsou dnes oblíbené programovací jazyky a nástroje. Účastníci průzkumu odpovídali, jaké jazyky pro svou práci využívají dnes a zda si plánují osvojit v budoucnu další, nebo jaké se právě učí. Odpovídali také otázky týkající se používaných operačních systémů a zapojení do open source projektů.


 

Zálohujte snadno s Fwbackups

fwbackups

Nástrojov na backup je v linuxe veľa, ich výber závisí iba od potrieb a znalostí používateľa. Dnes nebudem uvažovať o známych (Clonezilla), enterprise (Bacula), či systémových (rsync a pod.) riešeniach. Priznám sa, upútal ma program fwbackups.


 

Byl vydán Linux kernel 4.18-rc2

tux.png

Kvůli cestování v Číně vydal Linus Torvalds jádro s označením 4.18-rc2 s půldenním opožděním. Asi třetina novinek je úprava ovladačů a přibližně 20% tvoří aktualizace nástrojů.


 

Zajímavé statistiky Ubuntu

Ubuntu.jpg

Společnost Canonical sbírala tři měsíce data o svých uživatelích. Zajímá vás, jak velkou paměť má většina uživatelů? Kolik uživatelů se účastnilo tohoto sběru dat? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v článku. 


 

Správa dokumentů svobodně a s podporou

DMS

Software si lze pořídit několika různými způsoby, od vlastního vývoje přes nasazení open source řešení až po koupi čistě komerčního produktu. Výběr nejlepší varianty přitom není jednoduchý a vždy záleží na konkrétních okolnostech a požadavcích – nicméně stále více roste obliba svobodného software doplněného o profesionální podporu.


 

openSUSE Tumbleweed získalo jádro 4.17 a nejnovější verzi KDE

opensuse_logo.png

Uživatelé rolling update verze openSUSE mohli v poslední době zpozorovat řadu aktualizací, které přinesly do jejich systému mnoho novinek. Řada uživatelů si jich však ani nevšimla, proto si je připomeňme.


 

Google Fuchsia přidává emulátor pro Linux

googlefuchsia100.jpg

Společnost Google přidala aplikaci Guest do svého nově vznikajícího a současně otevřeného operačního systému Fuchsia. Tento krok umožňuje linuxovým aplikacím pracovat v rámci Fuchsie jako virtuální počítač.


 

Pár novinek ze světa *BSD

bsd___logo.png

V poslední době přišlo několik zajímavých novinek týkajících se operačních systémů *BSD a v této aktualitě se na ně podíváme. 


 

openSUSE Leap 15 vychází pro Raspberry Pi a Armv7 zařízení

openSUSE_logo.png

OpenSUSE Leap 15 pokračuje se svým tématem Build to Scale a nabízí obrazy pro RPi, Arndale, Cubox atd. Tímto krokem podporuje jak výrobce, tak vývojáře v tvorbě projektů běžících na těchto zařízeních.


 

Debian Jessie odchází do důchodu

debian.png

Včerejším dnem skončila podpora Debainu 8 Jessie, který vyšel na svět před více jak třemi lety. Ukončení podpory bylo plánované a jeho uživatelům se doporučuje aktualizovat na novější verzi Debianu.


 

Za pomoci Linuxu je možné spuštět na Chromeboocích aplikace pro Windows

chromebooksapp.jpg

Ač to zní nezvykle, dokonce možná i trochu zmateně, opravdu je tomu tak. Vývojáři z CodeWeavers předvedli minulý týden, jak jednoduše spouštět aplikace pro Windows na Chrome OS.


 

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Září – měsíc bezpečnosti se Sophos Central

SophosNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
Nebylo by skvělé zabezpečit vaše firewally, počítače, servery a mobilní zařízení pomocí nejlepších kyberbezpečnostních řešení na trhu a spravovat vše z jednoho intuitivního uživatelského rozhraní?

Pokračování ...


Sophos

Tagy