přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

VARICAD

Články

reklama

K dispozi je také archiv článků dělený podle let a měsíců.

Nový webový prohlížeč Vivaldi – je oč stát?

vivaldi_logo.png

Poměrně nečekaně byl 27. ledna oznámen vývoj dalšího webového prohlížeče. V základu se jedná o fork svobodného Chromia, ale samotný Vivaldi je prozatím uzavřený. Co oproti konkurenci nabízí?


 

Ako na scrobbling hudby na Linuxe

nota_osmina_download.png

Scrobbling alebo skroblovanie hudby v našich končinách možno nieje až také populárne a je možné, že ste o ňom ešte nepočuli. Pokiaľ vás ale zaujíma, o čo sa jedná, v tomto článku sa dočítate, čo to vlastne to skroblovanie je, na čo je dobré a aké sú možnosti skroblovania na Linuxe.


 

Crunchbang končí, vyšel ownCloud 8, diskuse okolo elementaryOS a placení za software

dvatydny.gif

Vývojář distribuce Crunchbang Linux se rozhodl s vývojem skončit, prý už taková distribuce není potřebná. Vyšel nový ownCloud 8. Novou verzi má i grafické prostředí LxQt, to se s číslováním zatím dostalo jen k verzi 0.9. Vývojáři elementaryOS by rádi, aby jim uživatelé více platili při stahování. A španělská provincie Bizkaia bude mít až polovinu softwaru opensource.


 

jQuery (5) – manipulace s objekty

jquery.png

Jednou z častých činností prováděných v JavaScriptu je manipulace s objekty v DOM, tedy změna jejich obsahu, přidávání a odebírání. Pojďme se podívat, jak se to dělá pomocí jQuery.


 

NETGEAR AC1900 Nighthawk Smart WiFi Router (R7000)

Netgear_R7000.png

Populární router s linuxovým firmwarem DD-WRT nedávno prodělal „vnitřní facelift“ a přibyly v něm nové funkce. Pojďme se na ně i na router jako takový podívat blíže.


 

Snappy Ubuntu – k čemu je dobré další Ubuntu?

ubuntu.png

V prosinci minulého roku byla uvedena nová „odnož“ Ubuntu. Snappy Ubuntu do Ubuntu Core přidalo transakční aktualizace z Ubuntu Phone. Co z toho vzešlo? A k čemu je vlastně takové Snappy Ubuntu dobré?


 

Nová verze Inkscape, konference DevConf.cz za dveřmi a otevřené řešení pro městský archiv

dvatydny.gif

Dell nabízí nový přenosný počítač s Ubuntu, prodávat se bude celosvětově. Vyšla nová verze populárního vektorového grafického editoru Inkscape. Již tento víkend se bude v Brně konat konference DevConf.cz. Vyšla nová verze svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Novou verzi má i připravovaná KDE Plasma 5. A v katalánském městě Hospitalet de Llobregat mají archiv fungující díky opensource řešení.


 

jQuery (4) – pohyb ve stromě DOM

jquery.png

Při práci s DOM se často potřebujeme různě pohybovat po stromě a následně pracovat s jednotlivými objekty či jejich skupinami. Framework jQuery má na takový pohyb řadu užitečných metod.


 

Synology Embedded DataStation EDS14

EDS14.png

Síťová úložiště s linuxovými systémy jsou poměrně oblíbená. Dokáže jedno z těch „bezdiskových“ splnit, co slibuje, tedy poskytnout obrovskou škálu funkcí s jednoduchým ovládáním?


 

Acer Chromebook 13: spjatý s Googlem

AcerChromebook_13_front.png

Když jsem dostal možnost seznámit se poněkud blíže s Chromebookem od Aceru, nemohl jsem odolat. Vždyť aplikace od Google využívám už mnoho let, tak proč si nevyzkoušet operační systém vytvořený právě na tomto základě.


 

Moderní souborové systémy

hdd_data100.jpg

S příchodem nového tisíciletí se dramaticky změnily požadavky na možnosti ukládání dat. Zatímco dříve byly souborové systémy omezeny na jednotlivé kusy úložných médií, počítalo se v gigabajtech a data byla využívána pouze klientskými aplikacemi, dnes je situace jiná. Úložné systémy sestávají z mnoha různých heterogenních zařízení, objem dat se počítá na petabajty a více a souborové systémy slouží nejen aplikacím, ale také virtuálním strojům. Tyto změny si vyžádaly zásadní přehodnocení přístupu k designu souborových systémů.


 

SQLiteStudio

sqlite_1.png

Výborný multiplatformový správca SQLite databáz.  SQLiteStudio má pôvod v susednom Poľsku a impulzom pre jeho vznik bolo to, že autor nenašiel vhodný už existujúci program na prácu s SQLite databázami a tak si ho naprogramoval.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz