přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Distro

Distro

Recenze distribucí nás baví a čtenáře zřejmě také, protože se řadí mezi oblíbená témata. V této rubrice tedy najdete naše pohledy na svět linuxových distribucí. Není tam vaše oblíbená? Napište nám, váš tip rádi zpracujeme.


Jaké bude nové Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat

ubuntu_nove.png

Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat je sice naplánováno až na 10. října tohoto roku, ale již nyní je celkem jasné, jak bude vypadat a jakých zajímavých novinek se dočkáme. A i při pouze půlročním vývojovém cyklu je jich opravdu zajímavé množství jak pro běžné uživatele, tak pro uživatele pokročilé.


 

Recenze openSUSE 11.3

opensuse.png

OpenSUSE je právem řazeno mezi nejlepší a nejpoužívanější linuxové distribuce. Verze, jejichž desetinné číslo končí na trojku, bývají (na rozdíl od těch končících na jedničku) velmi stabilní a vyvedené. Vzpomeňme jen na svého času velmi populární 10.3. Současná verze 11.3 není výjimkou. I ona se velmi povedla. AKTUALIZACE: Stahujte!


 

Rychlá recenze: Mandriva Linux 2010 Spring v bodech a obrazech

mandriva.jpg

Vydání Mandriva Linuxu 2010 Spring bylo odkládáno z nejrůznějších důvodů, ale především to byla snaha vývojářů o bezchybné vydání. Právě vydaný Mandriva Linux 2010 Spring nějakou tu chybu obsahuje. Ale jejich množství je v řádech jednotek - seznamte se s velmi kvalitním operačním systémem.


 

Puppy Linux 5.0 (Lupu) - Univerzální společník do tašky

puppy.jpg

Kdo by neznal Puppy Linux, Linux, v jehož znaku není tučňák, ale pes - chihuahua, česky čivava. ;-) Tato distribuce je přitom určena speciálně pro starší počítače, a tak jsou její aplikace vybírány s ohledem na jejich náročnost na systémové zdroje počítače (zejména výkon procesoru a operační paměť). Poslední verze Puppy Linuxu nese označení Lupu a nově vychází ze systému Ubuntu.


 

Recenze: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx

ubuntu_nove.png

Ubuntu se dostalo do své historicky třetí LTS verze. Ty vždy představovaly předěly ve vývoji a mnoho uživatelů s nimi vydrží i několik let. Komerční zákazníci se mnohdy zajímají pouze o LTS. Je tedy neoddiskutovatelné, že Ubuntu 10.04 je důležitým vydáním, na kterém si dával Canonical záležet. Jak se mu to povedlo?


 

Recenze prostředí Moblin

moblin.gif

Netbooky, počítače, které neoplývají zrovna velkými monitory, spustily lavinu nejrůznějších specializovaných prostředí, které se s tímto handicapem snaží poprat. Loňský rok ovládal Moblin, který se v podobě zajímavého rozhraní dostal do mnoha distribucí. Co umí a jak se ovládá?


 

Sabayon Linux - Gentoo bez kompilací

sabayon.png

Sabayon Linux mě vždy lákal svými novými aplikacemi, rychlostí, vzhledem i nastavením. Ve své době jsem ho sice znal ještě jako RR4, ale tenkrát poprvé jsem v něm viděl ony úžasné efekty akcelerovaného desktopu a další vymoženosti své doby. Jak je na tom nyní, ve verzi 5.1, na to se podíváme v tomto článku.


 

Recenze derivátu Ubuntu Studio

ubuntu_studio.png

Linux a multimédia je velmi vděčným tématem na diskusi. Zatímco někdo tvrdí, že je softwarová nabídka pro práci s multimédii v Linuxu naprosto nedostatečná, jiný zase tvrdí, že v Linuxu našel vše, co potřebuje. Jak je na tom distribuce, která by měla nabídnout to nejlepší z Linuxu pro práci s multimédii, se podíváme v tomto článku.  


 

Recenze: Linux Mint 8 Helena

linux_mint.png

Linux Mint je jednoznačně nejpopulárnějším derivátem Ubuntu. Jeho autoři tvrdí, že jednoduchost a uživatelskou přívětivost Ubuntu dotahují téměř k dokonalosti. Pojďme se tedy podívat na to, jak se jim to daří.


 

Qimo – Linux pro malé děti

qimo.png

Počítače se dnes vyskytují prakticky všude. Už na základních školách se s nimi děti učí. Ve většině případů přijdou do styku pouze s operačním systémem Windows a kancelářským balíkem Microsoft Office. Qimo nabízí zajímavou možnost, jak děti seznámit se svobodným softwarem.


 

Recenze: Fedora 12 Constantine

fedora_logo.jpg

Po půlroce vychází v pořadí již dvanáctá verze linuxové distribuce Fedora. Fedora je považována za pokrokovou, ale zároveň nevyladěnou distribuci s mnoha chybami. Zlí jazykové dokonce tvrdí, že její uživatelé jsou pouze testovací opice pro komerční Red Hat Enterprise Linux.


 
‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz