přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Hardware

Hardware

Praktické články o fungování či nefungování hardwaru v Linuxu. Rady a tipy, návody ke zprovoznění, obvykle bohatá diskuze plná nápadů.


Nastavování hardwaru v distribuci openSUSE

opensuse.png

Linuxová distribuce openSUSE je určena především pro použití na desktopech. Z toho vychází i předpoklad, že by mělo jít prakticky všechno potřebné jednoduše nastavit přes grafické uživatelské rozhraní. Do této kategorie patří i nastavování hardwaru a částí systému, které s ním souvisejí.


 

Čipset ZyDAS - wifi pod FreeBSD a Linuxom

Príspevok by mal byť iba odrazovým mostíkom pre rozbehnutie malej domácej alebo firemnej wifi siete a v nijakom prípade nie je jeho cieľom popísať najrôznejšie zložité pokyny a nastavenia, ktorých - na rozdiel od jednoduchého pripojenia káblom - je vo wifi oblasti o niečo viac.


 

Dell Inspiron Mini 9: Malý pracant s Ubuntu

dellmini.jpg

Zhruba v polovině roku 2008 Dell následoval ostatní výrobce malých notebooků a uvedl netbook Inspiron Mini 9 ve verzi s Ubuntu a XP. Do České republiky se tento netbook teprve dostává, na stránkách výrobce se sice již objevil, nicméně v on-line obchodě se stále ještě oficiálně neprodává. Když ale do Dellu zavoláte, tak vám ho prodají. Zvědavost mi nedala, a navíc jsem nějaký netbook chtěl, a tak se na tento maličký kousek teď podíváme trochu podrobněji.


 

Pro vaši firmu: Bezpečnostní brána ZyWALL USG 100

zywall.jpg

Připojení firemní sítě do internetu si nedokážeme představit bez kvalitního firewallu. Sám o sobě v současnosti nestačí. V jeho úloze „strážce brány“ mu musí pomáhat další technologie, např. detektor průniku, program pro filtrování obsahu a antivirový program. Někdy jde o čistě softwarová řešení postavená na běžných PC, jindy o jednoúčelová hardwarová zařízení, mezi něž patří také bezpečnostní brána ZyWALL USG 100 od společnosti ZyXEL.


 

Recenze: Lenovo Thinkpad T61 s Linuxem

Na začátku tohoto roku nabídlo Lenovo svým zákazníkům notebooky s Linuxem. V tomto článku se s vámi chceme podělit o zkušenosti s nákupem notebooku v zahraničí a o zkušenosti s jeho provozem v kombinaci s původním systémem a jinou linuxovou distribucí.


 

Netbook MSI Wind U100: pod povrchem

netbook.jpg

Líbivý vzhled není vše, počítač slouží především k práci. Pokud máte obavy, že právě ta činí netbooku MSI Wind U100 problémy, zkuste si porovnat jeho technické vybavení s jinými stroji. Možná vás překvapí.


 

Netbook MSI Wind U100: s Linuxem je kamarád

msiwind.jpg

Mininotebooků je na našem trhu již poměrně velké množství. Vynikají malými rozměry, dlouhou výdrží a relativně slušnou hardwarovou výbavou. Vše bohužel může kazit fakt, že notebooky obvykle musíte zakoupit s jiným operačním systémem, než je Linux. Přečtěte si, jak jsem si pořídil MSI Wind a jak na něm jede Linux.


 

Pracujeme s externím diskem Seagate FreeAgent Pro 1 TB

disk.png

Externí disk Seagate FreeAgent Pro 1 TB je ideální řešení pro uložení opravdu mnoha fotek z mnoha dovolených. Ačkoliv externí disky svou velikostí předčí mnohem menší flash disky, je práce s nimi stejně jednoduchá, což potěší nejen začátečníka. Mnohá linuxová prostředí vám vše navíc ještě usnadní... Jak ale disk připravit k používání a začlenit do systému?


 

Tvrdá konkurence mezi netbooky: mivvy M310 s distribucí Ubuntu

mivvy_perex.jpg

Značku mivvy mají mnozí z nás zapsánu ve svých myslích jako výrobce zdařilých UMPC. Letošní rok však změnil od základů pohled na ultramobilní počítače třídy PC. Lze říci, že se stal obdobím masivního nástupu mininotebooků nebo chcete-li netbooků na trh. A právě netbooky začaly relativně dražším UMPC účinně konkurovat. Reakcí české společnosti mivvy a.s. na tento trend bylo uvedení netbooku mivvy M310. DOPLNĚNO.


 

Levný, kvalitní, s Linuxem - počítač Barbone Fenix

computer.png

V poslední době jsou velmi populární malé notebooky, označované slovy netbook či podobným výrazem. Klasický desktopový počítač ovšem stále zůstává vynikajícím  nástrojem pro práci. Může oslovit zejména v případě, že jej nabízí osvědčená hardwarová firma, je levný a je na něm už nainstalovaný Linux. A právě takový počítač jsme dostali k redakčnímu testu.


 

Podrobná recenze: ASUS Eee PC 901 linuxovýma očima

eee_1.jpg

Mininotebook ASUS Eee PC 901 navazuje na své úspěšné předchůdce Eee 701 a Eee 900. Výrobce se u tohoto modelu pokusil odstranit většinu kompromisů provázejících jeho předchůdce. Do jaké míry se mu tento záměr zdařil?


 
‹‹   Předchozí   8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz