přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Programovanie v jazyku C++: Operátory (2)

C++

Tento článok bude viac teoretický. Čaká nás putovanie do zaujímavej oblastí, kde premostíme nejaké poznatky z diskrétnej matematiky do jazyka C++. 


 

Co stojí za to ještě naučit editor Atom?

Atom

O editoru Atom jsme již psali v přehledovém článku. Ve stejném textu jsem také zmínil, že funkčnost můžete rozšiřovat pomocí dalších doplňků. Pro účely článku jsem prováděl malou revizi všeho, co je k dispozici a proto vznikl tento seznam. Co by mohlo být ještě zajímavé do Atomu přidat? 


 

Doplňky pro Thunderbird VI. - import/export zpráv (II.)

thunderbird_1.png

Jak vyexportovat obsah z Thunderbirdu a uchovat jej pro pozdější použití? V tomto článku se podíváme na další možnosti exportu a importu e-mailů v Thunderbirdu.


 

Atom: textový editor pro 21. století

Atom.png

Atom je svobodný textový editor dostupný pro MacOS, Microsoft Windows a Linux. Jeho primární funkcí je editace textových dokumentů a zdrojových kódů. Má velmi dobře zpracované možnosti individuálního nastavení a přizpůsobení.


 

PostgreSQL v prostředí rozsáhlých IPTV/OTT platforem

IPTV

Myslíte si, že se databáze PostgreSQL nehodí pro prostředí internetové televize? Roman Fišer na konferenci P2D2 ukázal, že ji lze s úspěchem využívat i pro rozsáhlé platformy.


 

Programovanie v jazyku C++: Operátory (1)

cplusplus.png

Doteraz sme si vysvetlili viacero veci napríklad polia, reťazce či cykly. Avšak, neprebrali sme dôležitú oblasť jazyka C++, operátory. V článku som zľahka načrtol, čo sú tie operátory a vysvetlil aritmetické operátory. A nie sú jediným typom operátorov. Predpokladám, že začiatočník by uvítal nejaký súhrn z tejto problematiky.


 

Jak spouštět v Linuxu libovolné soubory

Linux

Že lze v Linuxu spouštět programy pro Linux, ví každý uživatel. Ti pokročilejší znají i skripty. Ale Linux umí stejně jednoduše spouštět prakticky libovolné soubory – například javové archivy nebo programy pro Windows. 


 

Jaký byl P2D2 2017, paralelizace dotazů v PostgreSQL 9.6 a 10

P2D2

Prague PostgreSQL Developers Day 2017 je za námi, jaký byl? Jak je na tom současná a připravovaná verze PostgreSQL s paralelizací dotazů? 


 

Jaký byl DevConf.cz 2017?

DevConf.cz

Na konci ledna proběhla v Brně na Fakultě Informačních Technologií VUT konference DevConf.cz 2017. Já jsem se ji zúčastnil jako dobrovolník a v poslední den jako Session Chair Desktop/Fedora Tracku. Jaká byla konference a o čem byly některé z přednášek? 


 

Komunikujeme a ukládáme data bezpečně s PGP/GPG (10) – síť důvěry

Šifrování

Po delší přestávce pokračuje seriál o bezpečné komunikaci. Po představení různých aplikací je tu opět něco techničtějšího, tentokrát web of trust, čili „síť důvěry“. 


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz