přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Domácí počítačová síť - 4

sit.png

V předcházejícím díle jsem vám slíbil lehký úvod do IP adres. Dnes se tedy podíváme na to, jakou mají délku, strukturu a na jakých protokolech je najdete. Zahrajeme si také tak trochu na detektivy, když budeme hledat „síť a stroj“.


 

Správa souborů s Krusaderem

krusader1.png

Aplikace, bez níž se mnozí uživatelé neobejdou, je správce souborů neboli souborový manažer. Léty ověřený model jsou dva panely, které představuji prostor pro operace se soubory. Tento jednoduchý koncept představuje jakýsi prubířský kámen pracovního prostředí – pokud chybí, je něco špatně.


 

Programovací jazyky

Lukáš Faltýnek zmapoval historii, vývoj a současnost několika programovacích jazyků. Dozvíte se, jak vznikl nejen jazyk, ale také jeho název, k čemu byl původně určen a jestli se ještě používá nebo vyvíjí.


 

Tablet Wacom Graphire Bluetooth 6x8

Uživatelé notebooků jistě znají všechna ta polohovací zařízení, ze kterých až běhá mráz po zádech – trackball, touchpoint, touchpad... a až se to nedá vydržet, tak si koupí malou myš i k notebooku. Počítačová myš má však k dokonalosti velmi daleko.


 

Jazyk C a C++

Procedurální, imperativní programovací jazyk C vytvořil v roce 1972 Dennis Ritchie v Bellových laboratořích AT&T. Jeho záměrem bylo napsat systémový jazyk pro systémové programátory. Konkrétně pro operační systém UNIX.


 

Přehrávání filmů v Kaffeine

Špičkový přehrávač (nejen) filmů ve svém systému už jistě máte. Používáte jej na plný výkon? Jan Jaroš.


 

Co se děje v jádře - květen 2007

Jako obvykle novinky z jaderné oblasti.


 

Publikační systém ActionApps

S redakčním a publikačním systémem se setkal v podstatě každý, kdo někdy navštívil nějaký web. Osobní blogy, internetové magazíny, firemní stránky, to všechno je většinou poháněno nějakým publikačním systémem. Publikační systém ActionApps není žádným nováčkem, pracovat se na něm začalo v roce 1999, v červnu 2000 byla zveřejněna verze 1.0.


 

Jak komunikovat s jinými: formáty souborů

Nebojte se, etiketu probírat nebudeme. V článku bych chtěl nastínit problematiku tzv. souborových formátů. Podobně jako na nóbl večeři ve vyšší společnosti, kdy má každý příbor své přesné určení („Ó, míchat kávu dezertní lžičkou, jak nevkusné!“), tak i počítačová data mají dáno, jak s nimi nakládat. Leckdo by nad vámi mohl podobně ohrnovat nos, pokud budete používat nesprávné nebo nepříliš rozšířené formáty. V průběhu několika minut proniknete do tajů souborových formátů a budete vědět, který a kdy použít.


 

Sunbird a Lightning

Když se hovoří o PIM programech (tedy správcích osobních informací) pro Linux, většinu lidí asi napadne Evolution a Kontact. Ale máme tu také jedno řešení méně známé, pocházející z dílen Mozilla Foundation. Programy Sunbird a Lightning jsou stvořeny k tomu, aby známý mozillovský software (SeaMonkey a Thunderbird) doplnily o funkce správy času.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz