přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Přehrávání filmů v Kaffeine

Přehrávání filmů v Kaffeine

Špičkový přehrávač (nejen) filmů ve svém systému už jistě máte. Používáte jej na plný výkon? Jan Jaroš.


1.

Kaffeine spustíte buď výběrem z menu, nebo stiskem kombinace tlačítek [Alt+F2] a zadáním příkazu kaffeine. Po spuštění se vám zobrazí hlavní okno aplikace, v kterém naleznete volby Přehrát seznam skladeb, kódování audio CD (Audio CD encoding), přehrát audio CD (Play Audio CD), přehrát DVD (Play DVD) a přehrát VCD (Play VCD). Každá volba představuje činnost, kterou můžete provést. V případě, že si chcete přehrát DVD, vás tedy bude zajímat pouze ikona Přehrát DVD. Pokud si bude chtít přehrát komprimovaný film uložený na disku, tak pak položka Soubor v hlavní nabídce.

Obrázek:  obr1.jpg

2.

Pro otevření a následné přehrání souboru, který obsahuje video, zvolte v hlavním okně Soubor-Otevřít a najděte si soubor, který si přejete otevřít. Ten označte a klikněte opět na Otevřít (Open) nebo na něj dvakrát poklepejte levým tlačítkem myši. Film se vám nyní začal přehrávat v malém okně. Přehrávání videa na celé ploše monitoru dosáhnete stiskem kombinace kláves [Ctrl+Shift+f]. Stejným způsobem celoobrazovkový režim ukončíte. V případě potřeby můžete film pozastavit pomocí klávesy [mezerník] nebo pomocí šipek posunout.

Obrázek:  obr2.jpg

3.

Obrázek:  obr3.jpg

Pokud je u video souboru i soubor s titulky, dojde k jejich automatickému načtení. V případě, že by se nacházelo souborů s titulky více, Kaffeine vám umožní, abyste si ty správné vybrali sami.

4.

Pro přehrání DVD filmu vložte DVD s filmem do mechaniky. Film se vám v mnoha případech začne přehrávat automaticky. Pokud k automatickému přehrávání nedojde, v hlavním menu klikněte na ikonu Play DVD. Nyní se vám již film začne přehrávat. Pokud budete chtít změnit zvukovou stopu (jazyk) nebo titulky, stačí vybrat v nabídce Přehrávač a poté kliknout na odpovídající položku Audio nebo, pokud chcete změnit titulky, položku Titulky.

Obrázek:  obr4.jpg

5.

Vzhledem k tomu, že je DVD rozděleno na části/kapitoly (chapters), je možné se mezi nimi pohybovat pomocí šipek dole na panelu. O jaký kus dojde k posunu, se liší film od filmu, každý film má totiž kapitoly rozděleny jinak. Přímý výběr kapitoly lze vybrat i v hlavní nabídce DVD. Do DVD menu se dostanete buď při prvním spuštění filmu nebo kdykoliv z menu Přehrávač-DVD menu-Root.

Obrázek:  obr5.jpg

6.

V některých situacích se vám stane, že si budete chtít uložit obrázek z filmu a dát si ho třeba jak pozadí na pracovní plochu. Uložení obrázku provedete tak, že zvolíte Soubor-Uložit snímek nebo jednoduše použijete kombinaci kláves [Ctrl+s]. Poté už jen zvolíte, kam chcete soubor s obrázkem uložit. V případě, že si přejete změnit formát obrázku, můžete jej zvolit v menu, které se vám po sejmutí obrazovky objeví.

Nahoru

Příspěvky

Přehrávání filmů v Kaffeine
jirka 14. 11. 2007, 13:41:11
Odpovědět  Odkaz 
Zdravím mám tento problém s Kafeine, pri přehrávání se obraz jakoby zpomaluje nevím čím by to mohlo být. Dela mi to ve vsech distribucích. Ve Xine jede vse bez problémů. Ted mam Mandrivu 2008 free a tady to taky prehrava jakoby zpomalene ale jen nepatrne pri rychlejsim pohybu ve filmu to vypada jakoby to nestihalo prehrat. Nevite nekdo co s tím diky

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

J. Jaroš
Public Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »