přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Přehrávání filmů v Kaffeine

VariCAD

Přehrávání filmů v Kaffeine

Špičkový přehrávač (nejen) filmů ve svém systému už jistě máte. Používáte jej na plný výkon? Jan Jaroš.


1.

Kaffeine spustíte buď výběrem z menu, nebo stiskem kombinace tlačítek [Alt+F2] a zadáním příkazu kaffeine. Po spuštění se vám zobrazí hlavní okno aplikace, v kterém naleznete volby Přehrát seznam skladeb, kódování audio CD (Audio CD encoding), přehrát audio CD (Play Audio CD), přehrát DVD (Play DVD) a přehrát VCD (Play VCD). Každá volba představuje činnost, kterou můžete provést. V případě, že si chcete přehrát DVD, vás tedy bude zajímat pouze ikona Přehrát DVD. Pokud si bude chtít přehrát komprimovaný film uložený na disku, tak pak položka Soubor v hlavní nabídce.

Obrázek:  obr1.jpg

2.

Pro otevření a následné přehrání souboru, který obsahuje video, zvolte v hlavním okně Soubor-Otevřít a najděte si soubor, který si přejete otevřít. Ten označte a klikněte opět na Otevřít (Open) nebo na něj dvakrát poklepejte levým tlačítkem myši. Film se vám nyní začal přehrávat v malém okně. Přehrávání videa na celé ploše monitoru dosáhnete stiskem kombinace kláves [Ctrl+Shift+f]. Stejným způsobem celoobrazovkový režim ukončíte. V případě potřeby můžete film pozastavit pomocí klávesy [mezerník] nebo pomocí šipek posunout.

Obrázek:  obr2.jpg

3.

Obrázek:  obr3.jpg

Pokud je u video souboru i soubor s titulky, dojde k jejich automatickému načtení. V případě, že by se nacházelo souborů s titulky více, Kaffeine vám umožní, abyste si ty správné vybrali sami.

4.

Pro přehrání DVD filmu vložte DVD s filmem do mechaniky. Film se vám v mnoha případech začne přehrávat automaticky. Pokud k automatickému přehrávání nedojde, v hlavním menu klikněte na ikonu Play DVD. Nyní se vám již film začne přehrávat. Pokud budete chtít změnit zvukovou stopu (jazyk) nebo titulky, stačí vybrat v nabídce Přehrávač a poté kliknout na odpovídající položku Audio nebo, pokud chcete změnit titulky, položku Titulky.

Obrázek:  obr4.jpg

5.

Vzhledem k tomu, že je DVD rozděleno na části/kapitoly (chapters), je možné se mezi nimi pohybovat pomocí šipek dole na panelu. O jaký kus dojde k posunu, se liší film od filmu, každý film má totiž kapitoly rozděleny jinak. Přímý výběr kapitoly lze vybrat i v hlavní nabídce DVD. Do DVD menu se dostanete buď při prvním spuštění filmu nebo kdykoliv z menu Přehrávač-DVD menu-Root.

Obrázek:  obr5.jpg

6.

V některých situacích se vám stane, že si budete chtít uložit obrázek z filmu a dát si ho třeba jak pozadí na pracovní plochu. Uložení obrázku provedete tak, že zvolíte Soubor-Uložit snímek nebo jednoduše použijete kombinaci kláves [Ctrl+s]. Poté už jen zvolíte, kam chcete soubor s obrázkem uložit. V případě, že si přejete změnit formát obrázku, můžete jej zvolit v menu, které se vám po sejmutí obrazovky objeví.

Nahoru

Příspěvky

Přehrávání filmů v Kaffeine
jirka 14. 11. 2007, 13:41:11
Odpovědět  Odkaz 
Zdravím mám tento problém s Kafeine, pri přehrávání se obraz jakoby zpomaluje nevím čím by to mohlo být. Dela mi to ve vsech distribucích. Ve Xine jede vse bez problémů. Ted mam Mandrivu 2008 free a tady to taky prehrava jakoby zpomalene ale jen nepatrne pri rychlejsim pohybu ve filmu to vypada jakoby to nestihalo prehrat. Nevite nekdo co s tím diky

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

J. Jaroš
Public Relations

5 důvodů, proč si pořídit řešení Juniper s Mist AI

JuniperI když jsou kabelové a bezdrátové sítě pro podnikání důležitější než kdykoli dříve a stávají se kritickou infrastrukturou i pro malé podniky, je udržování provozu sítě vzhledem k velkému počtu mobilních zařízení, internetu věcí (IoT) a škále hardwaru, operačních systémů a aktuálně používaných aplikací stále těžší a těžší.

Pokračování ...


Arrow

Public Relations

Úsměv namísto podpisu a robot na místě prodavače

IT Systems 11/2020V novém vydání IT Systems se věnujeme trendům v digitalizaci bankovnictví a finančního sektoru, který je sice vnímán jako velmi konzervativní odvětví, ale ve vztahu k informačním technologiím patří naopak mezi ty nejprogresivnější. Tlak konkurence i nebankovních institucí a požadavky zákazníků totiž nutí celé odvětví, aby přijímalo nejnovější technologie.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

ZWsoft