přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pro správce

Pro správce

Správa linuxového serveru: Zálohování pomocí Duplicity

debain_notext.png

V minulém díle jsem vám představil zálohovací nástroj rdiff-backup. Zajímavou alternativou k tomuto nástroji představuje program Duplicity, který představím v tomto díle.


 

Správa linuxového serveru: Jednoduché zálohování pomocí rdiff-backup

debain_notext.png

V tomto dílu vám ukáži, jak využít nástroje rdiff-backup k zálohování dat a k případné obnově.


 

Správa linuxového serveru: Úvod do zálohování

debain_notext.png

Zálohování je jedna z nejkritičtějších oblastí správy serverů. Je třeba vhodně zvolit, co bude zálohováno, kam, kdy, jak často a jakým způsobem. S tím se vám pokusí pomoci tento článek.


 

Správa linuxového serveru: OpenVPN server (pokračování)

debain_notext.png

Minulý díl se zabýval základy OpenVPN a velmi jednoduchou konfigurací propojení dvou počítačů. Tento díl osvětlí komplexnější řešení pro OpenVPN server s více klienty a možnost směrování veškeré komunikace přes VPN.


 

Správa linuxového serveru: OpenVPN server

debain_notext.png

VPN představuje možnost, jak vytvářet šifrované tunely, kterými je možno směrovat libovolnou komunikaci, počínaje vzdáleným zabezpečeným přístupem k SSH či databázi až po směrování veškeré komunikace přes šifrované spojení. Jak to lze realizovat pomocí OpenVPN, to je předmětem tohoto a následujícího dílu.


 

Správa linuxového serveru: Bezpečnost služeb

debain_notext.png

Minulý díl se věnoval zabezpečení systému jako takového. Tento díl probere zabezpečení služeb a ochranu sítě, ve které se server nachází.


 

Silent Nehalem od Thomas-Krenn: Diskové pole, energie, hlučnost a teplota

nehalem.jpg

Pokračování testu serveru Silent Nehalem od německé společnosti Thomas-Krenn.AG. Tentokrát se podíváme na výkon diskového pole, energetické nároky, hlučnost serveru a teplotu. Nebude chybět ani celkové zhodnocení.


 

Správa linuxového serveru: Bezpečnost a monitorování systému

debain_notext.png

Minulý díl se věnoval útokům na servery, jejich charakteru, cílům a motivům. Tento díl se bude věnovat metodám, postupům a nástrojům, které můžete použít k zabezpečení serveru a jeho monitorování.


 

Test serveru Silent Nehalem od firmy Thomas-Krenn

nehalem.jpg

Na českém trhu se servery se objevil nový hráč: německá společnost Thomas-Krenn.AG. Nabízí poměrně širokou škálu serverů, virtualizačních systémů, storage řešení a dalšího hardwaru i softwaru. Hardwarovou konfiguraci serverů si lze před nákupem zvolit pomocí konfigurátoru v internetovém obchodě, a to buď ze všech dostupných komponent, anebo z těch, které jsou certifikovány pro požadovaný operační systém.


 

Správa linuxového serveru: Pár slov o útocích na server

debain_notext.png

Ještě před tím, než se pustím do bezpečnosti systému a služeb, osvětlím, před čím vlastně server chráníte, tedy jaké jsou typy útoků na server, jejich charakter, cíle a motivy útočníků, ale také kudy a jak mohou útočníci na server proniknout a jak mohou škodit.


 
‹‹   Předchozí   6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 20   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz