přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Praxe

Praxe

V této sekci publikujeme praktické návody, rady a postupy určené pro reálné situace doma nebo v zaměstnání. S našimi postupy budete vědět, jak co udělat nebo čeho se vyvarovat.


DHCP server rychle a jednoduše

Martin Gurský radí, jak rozběhnout DHCP server.


 

Síťové nástroje v Linuxu, 3. část

Bohdan Milar - dnešní díl je zaměřen na testování již nastavené sítě. Konkrétně si představíme známý nástroj ping, a to i z pohledu, jak jej možná neznáte. Dále si ukážeme traceroute a jeho grafickou nástavbu Xtraceroute.


 

Linux ve škole 2

Jaroslav Krejčí v dlouhém článku popisuje, jak se vyrovnal s instalací Linuxu ve škole, kde učí.


 

Linux ve škole 1

Jaroslav Krejčí v dlouhém článku popisuje, jak se vyrovnal s instalací Linuxu ve škole, kde učí.


 

Bash 1: Seznámení

Bohdan Milar - první část zajímavého a čtivého seriálu o BASHi.


 

PostgreSQL 8.0 - útok na podnikovou sféru

Pavel Císař - popisuje aktuální verzi prověřené a svobodné databázové platformy.


 

Síťové nástroje v Linuxu, 2. část

Bohdan Milar - ať již chcete využívat síť jakýmkoli způsobem, potřebujete k tomu mimo jiné tyto věci: obecnou znalost fungování sítě, hardware pro stavbu, softwarové nástroje k jejímu nastavení a správě. A právě síťovými nástroji se v tomto seriálu budeme zabývat. Nejprve ovšem bude dobré krátce se s problematikou sítí TCP/IP seznámit na obecnější rovině.


 

Seriál o Bashi

manman.png

Bohdan Milar sestavil průvodce BASHem, tedy prostředím, které mnoho uživatelů nesnáší a nepotřebuje a mnoho si bez něj neumí představit svou práci nebo zábavu. První díly se věnují popisu prostředí, syntaxi, konfiguraci a proměnným. Pokračuje se ke složitějším konstrukcím, jako jsou podmínky nebo cykly, aby vše uzavřel skript, na kterém si vyzkoušíte vše, co jste se v "kurzu" naučili. Věříme, že v jednotlivých dílech naleznete odpovědi na své otázky.


 

Síťové nástroje v Linuxu, 1. část

Počítačové sítě jsou dnes každodenní a neodmyslitelnou součástí našeho života. Přenášejí soubory, e-maily, webové stránky, ale i telefonní hovory nebo televizní vysílání. Je tomu již několik desetiletí, kdy byly první počítače pokusně propojeny. Rozšíření, jakého se této technologii podařilo za posledních deset let dosáhnout v podobě Internetu, však nemá obdoby.


 

Síťové nástroje v Linuxu

sitovka.jpg

Počítačové sítě jsou dnes každodenní a neodmyslitelnou součástí našeho života. Přenášejí soubory, e-maily, webové stránky, ale i telefonní hovory nebo televizní vysílání. Je tomu již několik desetiletí, kdy byly první počítače pokusně propojeny. Rozšíření, jakého se této technologii podařilo za posledních deset let dosáhnout v podobě Internetu, však nemá obdoby. V tomto seriálu se zaměříme na zprovozňování, nastavování, používání a monitorování sítí v prostředí GNU/Linux. Budu se (alespoň zpočátku) zaměřovat na běžného uživatele, který se prostě chce připojit k Internetu, případně si jen postavit malou síť.


 

Mambo 4.5.1, 2. část

Svatopluk Vít - všechno co jste chtěli vědět o tomto systému pro správu obsahu.


 
‹‹   Předchozí   10 20 30 40 47 48 49 50 51 52 53   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz