přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Rubriky

Rubriky

Články vycházejí v rubrikách, jejichž množství se ustálilo na následujícím výčtu. Kromě toho ještě máme redakční blog, kde vycházejí postřehy autorů a členů redakce.


‹‹   Předchozí   1 2

Seriály

Protože některým tématům jeden článek nestačí, vydáváme seriály. Některé mají pouze několik dílů, jiné vycházejí už celou věčnost a počet dílů se blíží ke stovce. Vyberte si.


 

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


 

Školení Linux

Hledáte poradenství v oblasti open source? Potřebujete vyškolit uživatele v ovládání redakčního systému WordPress nebo kancelářského balíku LibreOffice? Rádi byste se naučili ovládat software pro řízení projektů Redmine nebo nemáte jasno v licencích?


 

Témata

Tematické rozcestníky se věnují profilovaným tématům. Stále přidáváme další a podáváme tak informace z portálu na jednom místě.


 

Thunderbird 78 přichází s novým vzhledem i správou doplňků

Thunderbird

Přibližně po roce vychází nová verze e-mailového klienta Thunderbird 78. Nová verze nabízí několik zásadních změn, které uživatele potěší, zároveň jsou však důvodem, proč s aktualizací nespěchat. 


 

Tiskové zprávy

Placené tiskové zprávy a komerční oznámení.


 

Trends

 

Za čtvrtstoletím rozvoje Linuxu stojí síla komunitní spolupráce

Tim_Burke100.jpg

Před několika dny jsme oslavili 25. narozeniny Linuxu, což je ideální příležitost pro ohlédnutí, jakým způsobem se vlastně Linux za uplynulé čtvrtstoletí vyvinul do současné podoby. Oproti původnímu stavu totiž dnes samozřejmě linuxové jádro vypadá naprosto jinak – muselo projít vývojem směrem k podpoře nejnovějších technologií při současném udržení dostatečné míry standardizace.


 

Zítra skončí podpora DNS serverů porušujících standardy

dns flag day

Počínaje 1. únorem, který byl zvolen za „DNS flag day“ přestanou firmy vyvíjející DNS software a služby (včetně např. Google) podporovat DNS servery, které porušují standardy z let 1987 a 1999. Z toho vyplývá, že přestanou fungovat domény, které dosud nebyly opraveny.


 

Zpravodajství

Aktuální zpravodajství ze světa Linuxu a svobodného softwaru.


 
‹‹   Předchozí   1 2

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz