přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


Inkscape - Procházka novou verzí

Inkscape je editor pro vektorovou grafiku vyvíjený komunitou programátorů a grafiků, kteří jej nejen používají, ale také stále vylepšují. Svými funkcemi se Inkscape podobá komerčním aplikacím jako Adobe Illustrator nebo na našich školách známý Zoner Callisto. Po půlročním vývojovém cyklu vydali vývojáři verzi 0.44 a v tomto článku se podíváme na zoubek jejím novinkám. Josef Vybíral.


 

Pozvánka na GNOME 2.16

Desktopové prostředí GNOME je už ostřílený veterán, každý jen trochu zkušenější uživatel Linuxu už o něm slyšel. Velice známá je i jeho filozofie "Simply works", která sice nemusí každému být po chuti, nicméně ať už je ta či ona strana barikády silnější, vliv této myšlenky se vtiskl i do nové verze. Pojďme se tedy podívat, co v ní tak jednoduše pracuje.


 

Softwarové telefony

Pokud si chcete vybrat nějaký softwarový telefon pro VoIP volání pomocí protokolu SIP, patrně začnete na na některém z vyhledávačů, který vám vrátí množství odkazů na volně šiřitelné i komerční programy, které takové volání umožňují. Zabývejme se nyní těmi volně dostupnými a zároveň fungujícími na Linuxu. Zjistíme tak, jak si open-source projekty stojí v tomto segmentu. Zdeněk Pižl.


 

Nessus - provádíme bezpečnostní audity

V dnešní době stále ještě mnoho lidí nechápe, že internet a všeobecně připojení k síti představuje pro jejich bezpečí větší hrozbu něž cokoli jiného. Pro každého útočníka je takřka alfou a omegou zjistit veškeré volně dostupné informace o systému, který má být později zkompromitován. Není tedy náhodou zmínit se o dodržování nebo spíše porušování často opomíjených internetových pravidel bezpečnosti.


 

Souboj terminálů

Xterm a Aterm jsou terminálové emulátory v některých ohledech velmi podobné, v jiných se zase velmi liší. Cílem tohoto článku je vás jako uživatele seznámit s jejich nastavením a porovnat jejich vlastnosti.


 

Zálohování DVD snadno a rychle

AcidRip je aplikace pro ripování a enkodování DVD. Používá MPlayer a MEncoder, dvě asi nejlepší aplikace v oboru. Odstraňuje těžkosti příkazové řádky a přináší mnoho zajímavých vlastností.


 

Na súbory hromadne s KRename

Ako je všeobecne známe, všetko na disku má svoje pomenovanie, ktorého účelom je prehľadnosť či identifikácia obsahu. Ak máme dostatočné práva, môžeme mená súborov a adresárov ľubovoľne meniť. Zmena názvov sa však môže stať pre užívateľa nočnou morou, pokiaľ je nútený premenovať väčšie množstvo súborov.


 

RipperX – grabování audio CD

Jak se poprat s grabováním audio cdček pod Linuxem? Zkuste použít třeba nenáročný prográmek RipperX.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz