přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


Ansible – z fikcie do reality

Ansible

Na rozdiel od sci-fi Ansible síce neudržiava kontinuálne spojenie medzi hviezdnymi kolóniami, ale „iba“ medzi strojmi po celej Zemi. Ani to však nebolo v čase vzniku tohto pojmu samozrejmé. Dnes sa už za štandard považuje automatizácia a orchestrácia tisícov serverov jediným tímom. Prečo teda nie pomocou Ansible?


 

Zálohujte snadno s Fwbackups

fwbackups

Nástrojov na backup je v linuxe veľa, ich výber závisí iba od potrieb a znalostí používateľa. Dnes nebudem uvažovať o známych (Clonezilla), enterprise (Bacula), či systémových (rsync a pod.) riešeniach. Priznám sa, upútal ma program fwbackups.


 

Správa dokumentů svobodně a s podporou

DMS

Software si lze pořídit několika různými způsoby, od vlastního vývoje přes nasazení open source řešení až po koupi čistě komerčního produktu. Výběr nejlepší varianty přitom není jednoduchý a vždy záleží na konkrétních okolnostech a požadavcích – nicméně stále více roste obliba svobodného software doplněného o profesionální podporu.


 

Debian From Scratch

linux from scratch

Debian From Scratch je projekt, ktorý dopĺňa Linux From Scratch o package manager z Debianu a chce uživateľom pomôcť v tvorbe ich vlastného systému založeného na Linuxe.


 

Programovanie v jazyku C++: Tvorba funkcii (2)

C++

Naučte sa pracovať s návratovou hodnotou funkcii. Uvidíte aj implementáciu faktoriálu s využitím funkcie.


 

Seriál o Elasticsearch: 5. Pokročilé fulltextové vyhledávání

Elasticsearch

V předchozím díle seriálu o Elasticsearch jsme vytvořili jednoduché fulltextové vyhledávání v češtině, kdy jsme hledali produkt v e-shopu podle jeho názvu. V této kapitole vyhledávání rozšíříme tak, aby vyhovovalo běžným nárokům na vyhledávání - budeme vyhledávat i v popisku produktu a budeme pracovat s pořadím výsledků vyhledávání.


 

ownCloud: Open source řešení pro ukládání dat v cloudu

ownCloud

Při práci na větších projektech člověk často používá všemožné nástroje, aby si usnadnil práci s dílčími úkoly. Už ne tak často se ale stává, aby pomocný nástroj přežil samotný projekt a svým dopadem ho dokonale zastínil. Právě takové to bylo v našem případě. V rámci budování nového výpočetního clusteru jsme potřebovali efektivně sdílet velké dokumenty, a to jak uvnitř firmy, tak i s externími dodavateli. Běžná řešení typu Dropbox kvůli vysokému stupni důvěrnosti nepřicházela v úvahu. Rozhodli jsme se proto pro otevřenou platformu ownCloud, která nabízí podobnou funkčnost s jedním významným rozdílem - data jsou uložena na našem vlastním hardware.


 

Seriál o Elasticsearch: 4. Fulltextové vyhledávání v češtině

Elasticsearch

V tomto dílu seriálu o Elasticsearch si ukážeme, jak s jeho pomocí fulltextově vyhledávat. Postupně vytvoříme analyzér pro češtinu, podíváme se, jak si poradit se skloňováním nebo diakritikou.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz