přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


jQuery (7) – práce s CSS

jquery.png

Přestože je vhodné maximum nastavování stylů řešit přes třídy, mnohdy je lepší – nebo dokonce jediné možné – nastavovat styly přímo daným objektům. Podíváme se na to, jak se to dělá.


 

Hudební sbírka na maximum

vinyl_osmina.png

Vášnivý bibliofil velmi záhy narazí na otázku organizace knihovny. Vášnivý audiofil (nebo alespoň poučený posluchač) může narazit na totéž. Většina posluchačů však rezignuje před technickými zapeklitostmi stejně jako před problémy katalogizačními. Pokusím se proto předvést, jak taková cesta k pohodlné přehlednosti může vypadat.


 

O „zmrtvýchvstání“ a distribuci CrunchBang++

crunchbang.jpg

Přirovnat CrunchBang k Ježíši by mohlo být rouhání (nejsem věřící, takže v tomhle směru se neorientuji, posoudit to by měli pověřenější), ale není tak daleko od věci. I CrunchBang se po svém konci vrátil zpátky, a to během chvíle.


 

jQuery (6) – práce s atributy a vlastnostmi

jquery.png

Každý objekt v DOM si nese různé atributy, ať již explicitně specifikované nebo implicitní. V živém kódu se pak z atributů stávají „vlastnosti“. Prostřednictvím jQuery lze s oběma kategoriemi různými způsoby pracovat.


 

FileZilla: multiplatformní (S)FTP klient s rozsáhlými možnostmi

FileZilla_logo.png

Pokud hledáte grafickou aplikaci pro práci s FTP a SFTP, kterou budete moci využívat napříč různými operačními systémy, možná bude FileZilla tou pravou volbou. Disponuje širokou škálou funkcí a současně nabízí velmi jednoduché ovládání.


 

Nový webový prohlížeč Vivaldi – je oč stát?

vivaldi_logo.png

Poměrně nečekaně byl 27. ledna oznámen vývoj dalšího webového prohlížeče. V základu se jedná o fork svobodného Chromia, ale samotný Vivaldi je prozatím uzavřený. Co oproti konkurenci nabízí?


 

Ako na scrobbling hudby na Linuxe

nota_osmina_download.png

Scrobbling alebo skroblovanie hudby v našich končinách možno nieje až také populárne a je možné, že ste o ňom ešte nepočuli. Pokiaľ vás ale zaujíma, o čo sa jedná, v tomto článku sa dočítate, čo to vlastne to skroblovanie je, na čo je dobré a aké sú možnosti skroblovania na Linuxe.


 

jQuery (5) – manipulace s objekty

jquery.png

Jednou z častých činností prováděných v JavaScriptu je manipulace s objekty v DOM, tedy změna jejich obsahu, přidávání a odebírání. Pojďme se podívat, jak se to dělá pomocí jQuery.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz