přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


Arista: Převádějte videa jednoduše do různých formátů

arista.png

Přestože Linux nabízí nespočet konzolových nástrojů na převod videí do různých formátů, pro méně zkušené uživatele může být práce s ffmpegem nebo mencoderem noční můrou. Ti sáhnou spíše po grafickém programu, jedním z takových je Transkóder Arista, který umožňuje převádět videa velmi jednoduše.


 

Iptux: Nástroj pro interní komunikaci

iptux.png

Jak už sám název této aplikace napovídá, Iptux je program, který je určen pro práci v síti, a to konkrétně pro komunikaci a sdílení souborů v rámci interní (lokální) sítě intranet. Lze jej tak velmi snadno použít například ve firmách pro sdílení dokumentů či komunikaci mezi zaměstnanci.


 

Anki: Naučte se učivo pomocí kartiček

anki.png

Anki je program určený k naučení se požadovaných znalostí a následnému uchování ve vaší paměti, pomocí tzv. „kartičkové metody“. Učit se můžete naprosto cokoli – cizí jazyky, zeměpis, dějepis, chemii, prostě co vás napadne.


 

Open-source webové aplikace pro mnoho účelů

drupal.png

Včera jste se dozvěděli, jaký vybrat FTP klient, dnes se podíváme na to, co pomocí něho na webové stránky nahrát. Představíme webové open-source aplikace – v každé kategorii vypíchneme vždy jednu aplikaci, abyste měli představu, jak si vybavit své webové stránky.


 

5 FTP klientů pro Linux

ftp.png

Plánujete-li vytvořit nebo vytváříte-li webovou prezentaci, budete k tomu samozřejmě potřebovat nějaký FTP klient, ať už integrovaný ve správci souborů, nebo samostatně nainstalovanou aplikaci. Dnes si ukážeme pár FTP klientů nejen pro Linux a nakonec se dočkáte i srovnávací tabulky.


 

10 nejlepších rozšíření pro GNOME Shell

gnome3.png

GNOME Shell díky svému návrhu umožňuje prakticky neomezenou upravitelnost. Využila toho komunita, která již vytvořila desítky rozšíření, která mění prostředí GNOME jak vizuálně, tak funkčně. Pojďme se podívat na ty nejpovedenější.


 

Uspořádejte si filmovou sbírku s programem Griffith

griffith.png

Každý z vás má jistě doma menší nebo větší sbírku filmů, především u těch větších by bylo ideální mít v nich pořádek, aby nebyl výběr filmu na večer noční můrou. Zapomeňte na doby, kdy jste si psali tyto seznamy ručně, je tu Griffith – správce vaší filmové sbírky.


 

Upravujte a vytvářejte titulky v programu Gnome Subtitles

gnome_subtitles.png

Program Gnome Subtitles slouží k vytváření, upravování a překládání filmových titulků uložených v textových souborech typu srt, sub apod.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz