přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


Audacious: modulární hudební přehrávač

audacious.png

Audacious je přehrávač hudby. Ač to není hned vidět, používá tento na první pohled minimalistický kousek softwaru rozhraní GTK2, takže je ideální do GNOME nebo Xfce. Jeho hlavní výhody jsou modularita a nepřeberné množství různých vzhledů.


 

OGMRip: jednoduché zálohování DVD v Linuxu

cd.png

Program OGMRip je grafickou nadstavbou k řadě nástrojů určených k ripování a převodu DVD do jiného formátu. Je určen k jedinému - usnadnit vám celý proces převodu DVD do nějakého formátu tak, aby to na poprvé a bez cizí pomoci zvládl začátečník stejně jako pokročilý uživatel. Druhý jmenovaný program ocení např. při opakovaných převodech více titulů. Program požívá komponenty desktopového prostředí GNOME.


 

Nastavení prostředí KDE4 – chování oken, vzhled

kde.png

Nástroj Nastavit vaše pracovní prostředí (dříve Ovládací centrum KDE) je místo, kde lze snadno a jednoduše nastavit vzhled a chování celého prostředí KDE4. Některé moduly znáte z původního ovládacího centra, protože byly jen přepsány. Některé jsou ale zcela nové, neboť slouží k nastavení nových technologií, které KDE4 přináší.


 

Maxima a Zhu3D - matematika v Linuxu

maxima.jpg

Linux je operační systém, který se prosadil na nejvýkonnějších počítačích světa, kde provádí složité vědecké výpočty. Existují ale kvalitní matematické aplikace i pro běžné uživatele? Na Linuxu můžete použít některou z komerčních aplikací, jako je Mathematica, Maple nebo Matlab, ale taky otevřené alternativy jako Octave, Maxima nebo Scilab. Dnes bude řeč o velmi kvalitních programech Maxima a Zhu3D.


 

KDE4: 3D desktop a jeho efekty

kde.png

Článek se věnuje fenoménu „3D desktop“, který je pro mnoho uživatelů doslova zaklínadlem. Nebudeme chodit kolem horké kaše a rovnou si řekneme, že jde o technologii využívající hardwarovou akceleraci grafické karty, která vznikla proto, aby lákala nové uživatele do osidel Linuxu. ;-)


 

Etomite CMS: Tipy, triky, vylepšení

etomite_logo.jpg

V posledním díle o Etomite CMS se dozvíte několik tipů, triků a vylepšení, které se vám mohou hodit. Máte rádi Texy? Lpíte na vyšší bezpečnosti? Chtěli byste v Etomite obrázkovou galerii nebo návštěvní knihu?


 

KDE4: Správce souborů Dolphin

kde.png

V prostředí KDE4 se nyní jako souborový správce používá nový program jménem Dolphin. Přináší nový koncept správce souborů a podporuje také nové technologie KDE4. Zaujímá tak místo dříve používaného Konqueroru, i když ten nezmizel, jen změnil zaměření.


 

Správa uživatelů a oprávnění v Etomite

etomite_logo.jpg

U dobrého systému na správu obsahu nemůže chybět možnost obsluhy webu v týmu. Proto i Etomite CMS poskytuje správu uživatelů. Uživatelé mohou mít určité oprávnění, které definuje, co mohou a co nemohou v Etomite dělat. Také můžete skupinám uživatelů přiřazovat skupiny dokumentů a práva na jejich úpravu.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz