přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


Opera 9.5 - prohlížeč, který má co říct

opera.gif

12.června 2008 uvolnila norská společnost Opera ASA další významnou verzi prohlížeče Opera – Operu 9.5. Jsou tomu dva roky, co světlo světa spatřila verze 9. Od té doby vývojáři přišli s několika novými funkcemi v rámci upgradů na verze 9.10 a 9.20, ale prakticky už více než rok se většina vývojářského úsilí upíná k verzi 9.5. Ač to podle číslování nevypadá, jedná se o milník, který je minimálně stejně významný jako přechod z verze 8 na 9. Může za to nové vykreslovací jádro,  řada zajímavých funkcí a po dlouhé době také úplně nový vzhled.


 

Redakční systém WordPress - pokročilá nastavení příspěvků

wordpress.jpg

V předchozím díle jste si napsali a publikovali svůj první příspěvek. Nyní se dozvíte o nastaveních, která se k jednotlivým příspěvkům vztahují. Povíme si o kategoriích, štítcích, časovaném vydávání a dalších praktických věcech, kterými svůj blog oživíte.


 

Redakční systém Joomla - průvodce instalací

joomla.png

Už jsme si vysvětlili, co je to redakční systém a jako příklad jsme uvedli ten, který je nazvaný Joomla. Pokud jste se rozhodli, že redakční systém je přesně to, co potřebujete, dojde nyní na praktickou část – pokusíme se jej nainstalovat.


 

Xfce - vylepšení prostředí, plochy a přihlašovací obrazovky

xfce.png

Na předchozí díl o úpravě vzhledu navážeme v dnešním díle návody na přidání panelu z Mac OS X a na zpříjemnění vzhledu Qt4 aplikací. Zkrášlíme si plochu Xfce a podíváme se na použitelné správce přihlašovacích obrazovek.


 

Redakční systém Joomla! - co je zač, pohled do historie

joomla.png

Pokud čtete tento článek, chcete být patrně v obraze. Dnešní doba je dynamická a přináší moderní komunikační média. Jedním z nich je neoddiskutovatelně internet. A umět tvořit stránky s prezentacemi je žádanou dovedností. Od průkopnických začátků jsme se však dnes dostali někam úplně jinam. Poslední trend je jasný – redakční systémy.


 

Sweet Home 3D: Zariaďujeme dom - sprievodca návrhára

sweethome.jpg

„Načo vám je dobrý muž? Na sťahovanie nábytku. Ale ako často sťahujete nábytok? Je to moje hobby.“ Takto nejako zaznel rozhovor s p. Helenou Růžičkovou v jednom starom televíznom silvestrovskom programe.


 

Redakční systém WordPress - píšeme příspěvek

wordpress.jpg

Pokud se v budování blogu držíte našeho seriálu, máte  již funkční blog a máte ho v češtině. Jediné, co vám teď z podstatných věcí chybí, jsou příspěvky, tedy obsah. I když nepochybuji, že jste si nějaký ten příspěvek již sami zkusili napsat, budu se psaní a publikování článků v dnešním díle věnovat.


 

Redakční systém WordPress - stránky hezky česky

wordpress.jpg

V minulém díle jste si vybrali a nainstalovali nový vzhled blogu. Bohužel je vzhled v angličtině, což většině vašich návštěvníků zřejmě nebude vyhovovat. V dnešním díle vám předvedu, jak si svůj zvolený vzhled počeštíte. Značnou výhodu dnes budou mít angličtiny znalí uživatelé. Pokud však angličtinou nevládnete, nezoufejte, svůj vzhled si počeštíte také.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz