přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Android 4.1 Jelly Bean vypuštěn do světa

Android 4.1 Jelly Bean vypuštěn do světa

Dnes byly oficiálně zveřejněny zdrojové kódy nové verze Androidu nesoucí verzi 4.1 a přezdívku "Jelly Bean" .


Ač se o novém Androidu mluvilo už delší dobu, oficiálně byl představen až na letošním Google IO. Mezi novinky patří hlavně rychleji reagující grafické rozhraní. Toho bylo dosáhnutu různými technickými triky, které se zmiňují v prezentaci. Krom rychlejšího rozhraní se objevily ale i jiné novinky. Jednou z nich je například integrace offline rozpoznávání hlasu. Pro diktování svých SMS tak už nemusíte být online. Ale i klávesnice se dočkala vylepšní. Používá bigramy pro předvídání vašich příštích slov. Čili čím více píšete, tím víc se vám klávesnice přizpůsobí. A pokud nějakou větu píšete opravdu často, budete místo písmen často jen potvrzovat následující navržené slovo.

Další novinky zahrnují například inteligentnější přesouvání a rozmísťování widgetů na plochách nebo co může být zajímavější v našich podmínkách ne příliš levných mobilních datových tarifů jsou menší updatey. Toho je docíleno stahováním pouze změn v aplikaci, podobně jako to dělá třeba delatrpm.

Zlepšení se dočkaly i upozornění které nyní umožňují i jednoduché reakce. Zajímavou novinkou je že chytrý mobil od Googlu konečně využívá informace které o vás celou dobu sbírá. Jedna ze zajímavých ukázek byla, že Android ukázal jak dopadl zápas oblíbeného týmu jeho majitele. A co je na tom nejlepší - oblíbený tým nebylo třeba nikde nastavovat, Google vás už sleduje dost dlouho aby něco tak triviálního věděl aniž by se musel ptát.

Po oznámení zveřejnění zdrojových kódů se v zápětí objevilo i oznámení od Cyanogen týmu, že už si na ně brousí zuby a chystají se začleňovat. Ale nečekejte hned večer první nightbuildy 4.1, prý si ještě chvíli počkáme...

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Michal Hrušecký

Michal Hrušecký


  • Distribuce: openSUSE, Gentoo, Android
  • Grafické prostředí: PekWM

| blog