přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Bittorrentový přehrávač k televizi

Konference Cloud computing v praxi

Bittorrentový přehrávač k televizi

Televize

Je tady první videopřehrávač certifikovaný pro protokol BitTorrent. Umí sám stahovat i přijímat streamovaný obsah stažený dříve do počítače. Běží na něm Android a lze ho ovládat androidovým telefonem.


reklama

Kdo chce videosoubory stažené protokolem BitTorrent přehrávat do televize, má nyní k dispozici zcela nové zařízení. Jedná se o „krabičku“ přímo určenou pro tyto účely. Běží na ní systém Android a získala certifikaci pro protokol BitTorrent. Zařízení umožňuje jak přímo stahovat obsah, tak využívat obsah dříve stažený programem µTorrent do počítače (a následně streamovaný). Lze ho ovládat nejen klasickými dálkovými ovladači, ale i pomocí telefonu s Androidem.

Přístroj má 4 GB flash paměti, čtečku paměťových karet (SD/MMC/MS), síťová rozhraní Ethernet a WiFi, tři konektory USB 2.0, jeden Mini-USB OTG, výstupy HDMI 1.3 a cinch. Podporuje řadu běžných datových formátů a kodeků (pro video, audio a obrázky), zobrazuje v rozlišení až do Full HD. Příkon je max. 5 W. Kromě určené funkcionality lze spouštět i běžné programy pro Android, některé jsou už předinstalovány (webový prohlížeč, poštovní klient apod.), další lze stáhnout z Google Play. Základní verze přístroje stojí 90 EUR.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Soutěž - reproduktory Trust

Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »