přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Bittorrentový přehrávač k televizi

Bittorrentový přehrávač k televizi

Televize

Je tady první videopřehrávač certifikovaný pro protokol BitTorrent. Umí sám stahovat i přijímat streamovaný obsah stažený dříve do počítače. Běží na něm Android a lze ho ovládat androidovým telefonem.


Kdo chce videosoubory stažené protokolem BitTorrent přehrávat do televize, má nyní k dispozici zcela nové zařízení. Jedná se o „krabičku“ přímo určenou pro tyto účely. Běží na ní systém Android a získala certifikaci pro protokol BitTorrent. Zařízení umožňuje jak přímo stahovat obsah, tak využívat obsah dříve stažený programem µTorrent do počítače (a následně streamovaný). Lze ho ovládat nejen klasickými dálkovými ovladači, ale i pomocí telefonu s Androidem.

Přístroj má 4 GB flash paměti, čtečku paměťových karet (SD/MMC/MS), síťová rozhraní Ethernet a WiFi, tři konektory USB 2.0, jeden Mini-USB OTG, výstupy HDMI 1.3 a cinch. Podporuje řadu běžných datových formátů a kodeků (pro video, audio a obrázky), zobrazuje v rozlišení až do Full HD. Příkon je max. 5 W. Kromě určené funkcionality lze spouštět i běžné programy pro Android, některé jsou už předinstalovány (webový prohlížeč, poštovní klient apod.), další lze stáhnout z Google Play. Základní verze přístroje stojí 90 EUR.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

GFI Unlimited Network Security: Vícevrstvé zabezpečení sítě

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software přibližně 66 % SMB firem dnes čelí kybernetickým útokům a mnoho z nich tento souboj prohrává, protože mylně předpokládají zájem útočníků o větší společnosti.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Nové firewally Sophos XGS vylepšují kontrolu zabezpečení transportní vrstvy

Sophos XGS-SeriesSophos představil nové firewally řady XGS s pokročilou ochranou proti kybernetickým útokům, které se chlubí především vylepšenou kontrolou zabezpečení TLS (Transport Layer Security), kterou stále častěji zneužívají kyberzločinci k provádění útoků, aby zabránili jejich odhalení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Kodys - Honeywell