přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Bittorrentový přehrávač k televizi

E LINKX

Bittorrentový přehrávač k televizi

Televize

Je tady první videopřehrávač certifikovaný pro protokol BitTorrent. Umí sám stahovat i přijímat streamovaný obsah stažený dříve do počítače. Běží na něm Android a lze ho ovládat androidovým telefonem.


Kdo chce videosoubory stažené protokolem BitTorrent přehrávat do televize, má nyní k dispozici zcela nové zařízení. Jedná se o „krabičku“ přímo určenou pro tyto účely. Běží na ní systém Android a získala certifikaci pro protokol BitTorrent. Zařízení umožňuje jak přímo stahovat obsah, tak využívat obsah dříve stažený programem µTorrent do počítače (a následně streamovaný). Lze ho ovládat nejen klasickými dálkovými ovladači, ale i pomocí telefonu s Androidem.

Přístroj má 4 GB flash paměti, čtečku paměťových karet (SD/MMC/MS), síťová rozhraní Ethernet a WiFi, tři konektory USB 2.0, jeden Mini-USB OTG, výstupy HDMI 1.3 a cinch. Podporuje řadu běžných datových formátů a kodeků (pro video, audio a obrázky), zobrazuje v rozlišení až do Full HD. Příkon je max. 5 W. Kromě určené funkcionality lze spouštět i běžné programy pro Android, některé jsou už předinstalovány (webový prohlížeč, poštovní klient apod.), další lze stáhnout z Google Play. Základní verze přístroje stojí 90 EUR.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »